piątek, 27 maja 2022 08:53

[FOTO] Dziwne rzeczy w Krakowie. Tak podświetlonego Wawelu jeszcze nie widzieliście

Autor Mirosław Haładyj
[FOTO] Dziwne rzeczy w Krakowie. Tak podświetlonego Wawelu jeszcze nie widzieliście

Dziś, 27 maja odbędzie się premiera pierwszej części „Stranger Things 4” serialu Netflix, który od premiery w 2016 roku został okrzyknięty mianem globalnego fenomenu i zdobył ponad 65 nagród oraz 175 nominacji. Z tej okazji, w przeddzień premiery na całym świecie zaplanowano wyjątkowe aktywacje multimedialne. Tak też było również i w Krakowie.

Na krakowskich bulwarach wiślanych kilka dni temu pojawił się nietypowy przedmiot. Fani serialu mogą skojarzyć go z materiałów promujących. Zegar, bo o nim mowa, to zapowiedź tajemniczego wydarzenia, które odbyło się w okolicach Wawelu w czwartek wieczorem – przed premierą czwartego sezonu serialu „Stranger Things”.

Wydarzenie stanowi część światowego projektu. Całość inicjatywy rozpoczęła się w Nowym Jorku, a następnie w przeciągu 24 godzin odbyła się w dziewiętnastu miejscach na całym świecie, m.in. w Australii, Indiach, Indonezji, Japonii, Malezji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Szwecji, Arabii Saudyjskiej, Hiszpanii.

Ponadto, z okazji premiery serialu, również dziś, 27 maja zapraszamy na bezpłatną imprezę otwartą w F:LaTo, podczas której usłyszymy muzykę ze wszystkich części serialu. Zagrają DJ Clockwork oraz DJ Dobry Kick. Start o godzinie 22.00. Link do wydarzenia.

Wydarzenia, dostępne dla wszystkich zainteresowanych, towarzyszą Festiwalowi Muzyki Filmowej w Krakowie współorganizowanemu przez Miasto Kraków, KBF oraz RMF Classic.

Fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje