czwartek, 22 września 2022 13:13

Takich oszustw jest coraz więcej. 37-latek stracił w kilka minut 50 tysięcy złotych

Autor Patryk Trzaska
Takich oszustw jest coraz więcej. 37-latek stracił w kilka minut 50 tysięcy złotych

Dwaj mieszkańcy powiatu oświęcimskiego padli ofiarami oszustów proponujących inwestowanie w kryptowaluty. Łącznie stracili  58 000 zł. Niestety, to nie jest pierwszy taki przypadek.

W ubiegły czwartek (15 września) do Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zgłosił się mieszkaniec gminy Zator. 37-latek poinformował funkcjonariuszy, że zadzwonił do niego mężczyzna podający się za pracownika firmy zajmującej się inwestycjami w kryptowaluty.

Przedstawił on szybką możliwość pomnożenia oszczędności. Poprzez dużą pewność siebie oraz odpowiednie słownictwo oszust zdobył zaufanie 37 - latka, a następnie namówił go aby ten na swoim telefonie komórkowym zainstalował odpowiednią aplikację umożliwiającą śledzenie inwestycji.

Pokrzywdzony wykonał polecenie oszusta i zainstalował aplikację, a dodatkowo o czym nie wiedział - program umożliwiający zdalny dostęp do telefonu. Oszuści dysponując zdalnym dostępem wykonali operację przelewając z konta pokrzywdzonego na kwotę 50 000 zł.

Dzień później (16 września) w identyczny sposób skradzione zostały oszczędności z konta 33 - letniego mieszkańca gminy Oświęcim. Mężczyzna również uwierzył oszustowi, że osiągnie szybki zysk, inwestując w kryptowalutę. Oszust posiadając dane do jego konta, ukradł 8000 zł.

inf. KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje