czwartek, 25 stycznia 2024 15:17

Takiego miejsca brakowało w Myślenicach. "Armia powinna być gotowa na wszystko" [WIDEO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Takiego miejsca brakowało w Myślenicach. "Armia powinna być gotowa na wszystko" [WIDEO]

Strzelnica wirtualna w Myślenicach. Oficjalnie możemy napisać, że to już nie tylko pomysł, ale również fakt. Oficjalne otwarcie nowego obiektu miało miejsce w czwartek (25 stycznia) w budynku Strzelnicy Sportowej, znajdującej się na ulicy Zdrojowej 9.

W wydarzeniu wzięli udział burmistrz Jarosławem Szlachetka, prezes spółki Sport Myślenice Michał Funek, komendant myślenickiej Straży Miejskiej Artur Kasicki oraz przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Oświęcimiu major Józef Kała.

- Szczególnie w tym czasie - ważne jest zachęcanie dzieci, ale również dorosłych - do tego, aby uczyć się strzelać. Cieszę się, że ta wirtualna strzelnica będzie doskonałym uzupełnieniem oferty Strzelnicy Sportowej w Myślenicach. - podkreśla Jarosław Szlachetka.

Co warto dodać, strzelnica sportowa istnieje w Myślenicach już od wielu lat. Gdy obiekt ten powstawał w 2010 roku, chyba nikt z nas nie przypuszczał, że sytuacja w regionie będzie tak gorąca, a widmo konfrontacji wojskowej z Rosją naprawdę realne.

- Armia powinna być gotowa na wszystko. Niezależnie od tego, czy zagrożenie jest większe, czy mniejsze. Bądźmy na to gotowi w każdej chwili. - dodaje major Józef Kała.

Całkowita wartość projektu wynosi ponad 168 tys. zł, a dofinansowanie ze Skarbu Państwa, które zostało przekazane za pośrednictwem Ministra Obrony Narodowej to kwota 134 tys. 400 zł.

Foto: Mateusz Łysik/Głos24

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka