piątek, 30 lipca 2021 12:16

Tarnów. Będzie nowa jezdnia i chodniki. Najpierw jednak całkowite zamknięcie

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Będzie nowa jezdnia i chodniki. Najpierw jednak całkowite zamknięcie

Prace na ulicy Nowy Świat rozpoczną się zaraz po podpisaniu umowy z wykonawcą, który zostanie wyłoniony w efekcie trwającego przetargu. Na planowany remont Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie otrzymał dofinansowanie.

- Nowa asfaltowa nawierzchnia zostanie położona na odcinku od ul. Słowackiego aż do Krakowskiej. Ciągi piesze będą wykonane z kostki betonowej. Aby jak najbardziej ograniczyć utrudnienia w ruchu remont zostanie podzielony na dwa etapy – informuje Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa.

W pierwszym ekipy remontowe będą działały na odcinku od Słowackiego do al. Solidarności – i wówczas nastąpi całkowite zamknięcie tego odcinka dla ruchu.

Po zakończeniu tej części inwestycji wykonawca przeniesie się na drugą część Nowego Światu – pomiędzy al. Solidarności i ul. Krakowską. Prace będą prowadzone przy połówkowym zamknięciu jezdni.

- Wykonawcę remontu poznamy po zakończeniu trwających procedur przetargowych. Na przeprowadzenie inwestycji będzie miał pół roku od dnia podpisania umowy ze ZDiK – dodaje rzecznik.

To jednak nie koniec inwestycji planowanych na ulicy Nowy Świat. Na odcinku tej ulicy, pomiędzy Romanowicza a Słowackiego, wzdłuż Parku Strzeleckiego, ma powstać wygodna i bezpieczna ścieżka rowerowa. Obecnie trwają przygotowania do wyłonienia wykonawcy dokumentacji projektowej.

fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje