wtorek, 6 lipca 2021 12:09

Tarnów. Ci uczniowie nie poradzili sobie z maturami. Jak to wygląda w przypadku poszczególnych szkół?

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Ci uczniowie nie poradzili sobie z maturami. Jak to wygląda w przypadku poszczególnych szkół?

Tegoroczną maturę w Tarnowie zdało 1870 osób. Uczniowie wypadli nie najgorzej, patrząc na średnią krajową - 78 procent z nich otrzymało świadectwo dojrzałości. Średnia krajowa wynosi natomiast 74,5 procent. Za mało szczęścia mieli uczniowie szkół dla dorosłych.

Język polski na poziomie podstawowym zdało 95 procent uczniów, ale za to średnia wyników nie była najlepsza –wynosi 57 procent. O wiele lepiej tarnowscy absolwenci poradzili sobie z językiem angielskim na poziomie podstawowym –zdawalność wynosi 96 procent, przy średnim wyniku 80 procent. Za to ci, którzy woleli język niemiecki, zdali ze średnim wynikiem 72 procent, a zdawalność wynosiła 90 procent.

Matematykę w wersji podstawowej, zdało aż 81 procent przy średnim wyniku 60 procent.  Rozszerzone przedmioty nie poszły uczniom najlepiej, ale wynik minimum 30 procent nie jest tam konieczny. Średnie wyniki powyżej 60 procent uzyskali ci, którzy podeszli do języka angielskiego i niemieckiego.

Trochę gorzej poszła informatyka (54 %), język polski (53%), historia (47%), fizyka (45%), chemia (43%), WOS (41%) biologia (39%) i geografia (38%).

A jak to wygląda w przypadku poszczególnych tarnowskich szkół? - Najlepszy wynik osiągnęły I i III Liceum Ogólnokształcące z wynikiem 99 procent. W tyle nie pozostało także IV LO – tam zdało 98 procent uczniów. Powyżej 90 procent zdawalności było także w II LO (95%), liceum księdza Tischnera i Liceum Sztuk Plastycznych (94%), w szkole muzycznej (92%), a w technikum mechaniczno-elektrycznym (91%).  Z maturą nie poradzili sobie w większości uczniowie szkół dla dorosłych. Tam zdawalność nie przekroczyła 20 procent - informuje Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa.

Pokłosiem wyższe ceny za ogrzewanie i ciepłą wodę? Burza w tarnowskim MPEC
Wiadomości Tarnów. Porozumienia między prezydentem Tarnowa a Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nie będzie. Nie będzie też szansy na budowę spalarni.

fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje