wtorek, 27 lipca 2021 08:08

Tarnów. Kolejna ulica do remontu. Jeden z etapów prac zakłada całkowite zamknięcie

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Kolejna ulica do remontu. Jeden z etapów prac zakłada całkowite zamknięcie

Kolejna tarnowska ulica zostanie wyremontowana. Zarząd Dróg i Komunikacji ma już pomysł jak zmodernizować ulicę Krasińskiego. Prace podzielono na dwa etapy.

Pierwszy etap zakłada remont tarczy skrzyżowania ulic Klikowskiej, Krasińskiego, Szujskiego, Chopina i al. Solidarności oraz ulicy Krasińskiego na odcinku od Mościckiego do Krakowskiej. W tym ostatnim przypadku planowane jest całkowicie zamknięcie drogi.

Po zakończeniu tych prac wykonawca będzie mógł przystąpić do realizacji drugiego etapu remontu Krasińskiego – na odcinku od Mościckiego do skrzyżowania. Wówczas nastąpi połówkowe zamknięcie drogi.

- Zadaniem firmy, która zostanie wyłoniona w drodze przetargu, będzie wykonanie warstwy konstrukcyjnej oraz wymiana podbudowy jezdni, a następnie położenie na niej asfaltu. Ciągi piesze zostaną wykonane z kostki betonowej. Istniejące chodniki będą przebrukowane - tłumaczy Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa.

Na przeprowadzenie tych prac wykonawca będzie miał pół roku – od dnia podpisania umowy z Zarządem Dróg i Komunikacji w Tarnowie. Inwestycja będzie dotowana ze środków zewnętrznych.

fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje