wtorek, 27 lipca 2021 11:45

Jak wystawić faktury online?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak wystawić faktury online?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z wystawianiem faktur i wypełnianiem dużej ilości dodatkowej dokumentacji, niezbędnej do rozliczeń z urzędem skarbowym. Przedsiębiorcy nie muszą jednak tworzyć ich samodzielnie - praktycznych wzorów dostarcza program do wystawiania faktur, umożliwiający wystawienie faktury online.

  1. Faktury online w świetle ustawy o VAT
  2. Nie tylko faktura VAT, ale również inne dokumenty

Faktura VAT to podstawowy dokument, jakim na co dzień posługują się właściciele firm do dokumentowania sprzedaży. Według ustawy VAT, istnieje kilka rodzajów faktur, na których powinny się znaleźć wymagane dane. Aby uniknąć błędów w tworzeniu tych dokumentów, warto skorzystać z aplikacji mobilnej ułatwiającej generowanie i wysyłkę faktur online.

Faktury online w świetle ustawy o VAT

Obecnie ustawodawca nie wymaga już wystawiania faktury w formie papierowej i dostarczania jej do kontrahenta osobiście lub przesłania pocztą. Przedsiębiorcy, niezależnie od wielkości firmy czy formy prawnej jej prowadzenia, mogą korzystać z wystawiania faktur online i komfortowej wysyłki mailem. Według ustawy o podatku od towarów i usług, elektroniczne faktury VAT, nazywane e-fakturami, powinny zawierać wszystkie niezbędne elementy oraz być wystawione i otrzymane w formacie, który zapewnia zachowanie czytelności i integralności dokumentu. Faktury online nie różnią się niczym od faktur w wersji papierowej, zmienia się jedynie sposób ich wystawienia oraz dostarczenia do kontrahenta. Co więcej, kontrahent nie musi wyrazić zgody na przesyłanie faktur drogą elektroniczną - to od wystawcy zależy, czy skorzysta z tej opcji, czy też nie.

Nie tylko faktura VAT, ale również inne dokumenty

Elektroniczne wystawianie faktur dotyczy zarówno tradycyjnej faktury VAT, jak i innych dokumentów. W ten sposób może zostać wygenerowana faktura VAT marża, faktura proforma, faktura walutowa, faktura zaliczkowa czy inna, dowolna faktura. Do ich wystawienia wystarczy wykorzystać formularze online w wersji edytowalnej, stosując do tego łatwy w obsłudze program do faktur. Przedsiębiorca może wybrać pakiet dostosowany do własnych potrzeb, w którym stworzy bazę kontrahentów, wystawi niezbędne dokumenty sprzedaży oraz wygeneruje innego rodzaju dokumentację. Praktyczna aplikacja pozwala bowiem pobierać dokumenty i je edytować, np. tworzyć rachunki online lub wysyłać niezbędne deklaracje przez internet. W ten sposób można w pełni kontrolować wystawiane dokumenty oraz uniknąć błędów, np. w wyliczeniu podatku VAT.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje