czwartek, 15 kwietnia 2021 09:55

Tarnów. Kompletnie pijana matka zajmowała się dwójką małych dzieci

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Kompletnie pijana matka zajmowała się dwójką małych dzieci

Mieszkanka Tarnowa, która sprawowała opiekę nad dwójką swoich dzieci, w organizmie miała prawie 2 promile alkoholu. Gdyby nie osoba, która powiadomiła służby o tym nieodpowiedzialnym zachowaniu, zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie.

Policjanci pod wskazanym przez osobę zgłaszającą adresem zastali 34-letnią kobietę, jej partnera oraz dwójkę dzieci – 15-miesięczną dziewczynkę i 3-letniego chłopczyka.

- Osoby dorosłe były nietrzeźwe. Przyznały, że wspólnie wypiły butelkę wysokoprocentowego alkoholu. Jako, że mama maluchów „wydmuchała” blisko 2 promile alkoholu, nie mogła sprawować opieki nad swoimi pociechami – relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Dzieci trafiły pod opiekę babci. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Za narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia przez osobę obowiązaną do zapewnienie im należytej opieki grozi kara pozbawienia wolności od 5 miesięcy do nawet 5 lat.

Dramat w Bruśniku. Mężczyzna został wciągnięty do wierconego otworu
Poniedziałek zakończył się tragicznie w Bruśniku w powiecie tarnowskim. Podczas prac budowlanych zginął 39-letni mężczyzna. Kolejny wypadek miał miejsce kilka godzin później w Niedomicach.

fot. ilustracyjne/pixabay

Tarnów - najnowsze informacje