poniedziałek, 9 listopada 2020 14:17

Tarnów: „Ludzie czują się bezradni”. Potrzebni wolontariusze

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: „Ludzie czują się bezradni”. Potrzebni wolontariusze

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie czynnie włącza się do akcji „Tarnów Pomaga, odsłona druga”. W trudnym czasie pandemii koronawirusa pracownicy ośrodka i wolontariusze pomagają osobom starszym i samotnym, nie tylko swoim stałym podopiecznym.

Opiekują się psami, wyprowadzają na spacer, w razie potrzeby zabiorą na wizytę do weterynarza lub załatwią sprawę z dostarczeniem jedzenia dla zwierzęcia. Ale to nie jedyna forma pomocy, jaką będą udzielać wolontariusze. Pomoc to też robienie i dostarczanie zakupów czy realizacja recept. Do udziału w akcji zgłosiło się już kilkoro wolontariuszy.

O tym, że pandemia to ciężki czas, nie tylko dla osób samotnych, starszych i schorowanych, nikogo nie trzeba przekonywać. Jak mówi Małgorzata Proszowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, ludzie czują się bezradni.

Mamy bardzo dużo zgłoszeń, próśb o pomoc w codziennych sprawach od osób nie tylko samotnych czy starszych, ale też od ich dzieci, które są na kwarantannie lub izolacji i w tym czasie nie będą mogli zająć się swoimi rodzicami. Dziennie tych zgłoszeń jest około 60. Dzwonią do nas również ci, którzy po prostu potrzebują z kimś porozmawiać, czują się zagubieni… - dodaje dyrektorka MOPS-u.
Zmarł Jan Kudelski – najbardziej znany tarnowski cukiernik
Nie żyje jeden z najbardziej znanych tarnowskich [/informacje/tarnow] cukierników i właściciel znajdującej się w centrum miasta restauracji oraz kawiarni “Tatrzańskiej”. Jan Kudelski miał 83 lata. Jan Kudelski urodził się w 1937 roku w Krynicy [/informacje/nowy-sacz], maturę zdał w 1955 r. w I Lic…

Aby zostać wolontariuszem wystarczy mieć skończone 18 lat i serce otwarte na drugiego człowieka. Pomoc szczególnie potrzebna jest w godzinach popołudniowych i wieczornych. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem poczty e-mail Stowarzyszenia MAMY TARNÓW (wolontariat.mamytarnow@gmail.com).

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje