środa, 21 lipca 2021 09:24

Tarnów. Nie segreguje jeden – płacą wszyscy. Cena za śmieci może wkrótce drastycznie wzrosnąć

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Nie segreguje jeden – płacą wszyscy. Cena za śmieci może wkrótce drastycznie wzrosnąć

- W dalszym ciągu mieszkańcy nie rozumieją potrzeby segregacji odpadów. Dlatego ponownie apelujemy o prowadzenie przez każde gospodarstwo domowe właściwej polityki segregowania odpadów – apeluje Tarnowska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Mieszkańców Tarnowa czekają drastyczne podwyżki cen za śmieci – zapłacić mogą nawet 84 złote na osobę.

- Tarnowska Spółdzielnia Mieszkaniowa informuje, że w związku ze stwierdzeniem przez MPGK Sp. Z o. o. niedopełnienia obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych Prezydent Miasta Tarnowa wszczął z urzędu postępowanie w sprawie określenia wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jak dla śmieci niesortowanych. W konsekwencji w najbliższych dniach możemy spodziewać się podniesienia przez Gminę Miasta Tarnowa opłaty za gospodarowanie odpadami po Państwa nieruchomości do kwoty 84 złotych od osoby miesięcznie – informuje Tarnowska Spółdzielnia Mieszkaniowa w ogłoszeniach, które pojawiły się na blokach.

Takie komunikaty są konsekwencją kontroli wiat śmietnikowych, które wykazały, że mieszkańcy tarnowskich bloków nie stosują się do zasad segregacji odpadów. W efekcie, nawet jeśli tylko jedna osoba nie posegreguje śmieci, zapłacą wszyscy mieszkańcy danego bloku. A cena wzrośnie drastycznie. Aktualnie bowiem stawka na osobę za śmieci posegregowane wynosi 24 złote.

- Warunkiem niezbędnym do powrotu do wcześniejszej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami jest prowadzenie prawidłowej segregacji odpadów na nieruchomości – dopiero wówczas Spółdzielnia będzie mogła ponownie złożyć deklarację o segregowaniu śmieci. Do tego momentu Gmina Miasta Tarnowa naliczać będzie opłatę jak za śmieci niesegregowane – poinformowano w komunikacie.

Tarnowska Spółdzielnia Mieszkaniowa apeluje o prowadzenie przez każde gospodarstwo domowe właściwej polityki segregowania odpadów. Kontrole wykazały do tej port nieprawidłowości w około 30 altanach śmietnikowych. Apel ma na celu zwrócenie uwagi mieszkańców na potencjalne konsekwencje.

fot. ilustracyjne/pixabay

Tarnów - najnowsze informacje