wtorek, 13 października 2020 10:09

Tarnów: Pobicie w Urzędzie Gminy! Co nie spodobało się agresywnemu petentowi?

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Pobicie w Urzędzie Gminy! Co nie spodobało się agresywnemu petentowi?

Do 3 lat więzienia grozi mężczyźnie, który pobił jednego z pracowników Urzędu Gminy Tarnów. Agresor rzucił się na urzędnika z pięściami. Konieczna była interwencja policji i ratowników medycznych.

Do zdarzenia doszło w piątek, około godz. 11. 40-letni mężczyzna rzucił się z pięściami na urzędnika, krzyczał, używał niecenzuralnych słów, bił po twarzy i głowie. Konieczna była pomoc ratowników medycznych, którzy poturbowanego urzędnika przewieźli na SOR. Mężczyzna przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim.

Co nie spodobało się agresywnemu mężczyźnie? Powodem pobicia były zasady przyjmowania interesantów, które w związku z pandemią koronawirusa wyglądają inaczej – nie w pokojach, a przy stanowiskach Dziennika Podawczego.

40-latek jest mieszkańcem gminy Tarnów. Jest dobrze znany zarówno urzędnikom, jak i policji. Mężczyźnie przedstawiono zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego i naruszenie jego nietykalności. Objęty został dozorem policji, ma zakaz zbliżania i kontaktowania się z poszkodowanym. Grozi mu do 3 lat więzienia.

fot. Gmina Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje