wtorek, 4 sierpnia 2020 09:27

Tarnów: Ponowne ograniczenia w Urzędzie Miasta

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Ponowne ograniczenia w Urzędzie Miasta

W ostatnich dniach zakażenie koronawirusem potwierdzono u wiceprezydenta i skarbnika miasta Tarnowa. W związku z tym w tamtejszym magistracie po raz kolejny wprowadzono ograniczenia.

W Urzędzie Miasta Tarnowa wprowadza się od dziś ograniczenia polegające na wykonywaniu wyłącznie zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom. Wprowadzane ograniczenia mają charakter prewencyjny, a ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i urzędników. Prawidłowe funkcjonowanie Urzędu nie jest w żaden sposób zagrożone – informuje Urząd Miasta.

Liczba osób znajdujących się w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko. Wizyta w Urzędzie Miasta Tarnowa powinna być uprzednio ustalona poprzez kontakt telefoniczny.

-Jeżeli wizyta nie jest konieczna, warto odłożyć ją w czasie – apeluje zastępca prezydenta Tarnowa, Agnieszka Kawa.

Wszystkie osoby znajdujące się w budynku Urzędu Miasta zobowiązane są do dezynfekcji rąk oraz zakrywania ust i nosa.

Aktualnie, na kwarantannie przebywa część pracowników, która miała kontakt z zakażonym wiceprezydentem i skarbnikiem. Ostatnio prezydent Tarnowa poinformował także o pozytywnym wyniku tekstu na COVID-19 u jednego z policjantów. Kilkunastu funkcjonariuszy zostało wysłanych na kwarantannę.

Tarnów: Kwarantanna wśród policjantów po wykryciu koronawirusa u jednego z funkcjonariuszy
Prezydent miasta, Roman Ciepiela, poinformował wczoraj o zakażeniu koronawirusem u jednego z tarnowskich policjantów. Sanepid zdecydował o wysłaniu na kwarantannę kolejnych funkcjonariuszy. 39-letni policjant z Tarnowa koronawirusem zaraził się prawdopodobnie w kręgu rodzinnym. Chora na COVID-19 je…

info/fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje