poniedziałek, 28 września 2020 08:06

Tarnów: Tragedia na torach. Pociąg śmiertelnie potrącił kobietę

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Tragedia na torach. Pociąg śmiertelnie potrącił kobietę

W niedzielę rano służby zostały zaalarmowane o śmiertelnym potrąceniu kobiety na szlaku kolejowym do Tarnowa, w Woli Rzędzińskiej. Kobieta weszła wprost pod koła nadjeżdżającego pociągu.

Wczoraj, 27 września, około godziny 9.00 dyspozytor numeru alarmowego otrzymał informację, że maszynista pociągu relacji Przemyśl-Warszawa, przed przejazdem kolejowym w Woli Rzędzińskiej, śmiertelnie potrącił kobietę.

Z relacji maszynisty wynikało, że gdy jechał do stacji Tarnów, zauważył na torze obok siedzącą kobietę. Gdy zbliżał się do niej, kobieta wstała i weszła bezpośrednio pod nadjeżdżający pociąg.

Ofiara mieszkała niedaleko miejsca tragedii. Została już zidentyfikowana przez policję, która wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

Blisko sto osób, które podróżowały tym pociągiem, przy pomocy strażaków opuściło wagony. Podstawione autobusy przetransportowały pasażerów do stacji w Tarnowie.

W związku z wypadkiem śmiertelnym, ruch na trasie kolejowej z Tarnowa w kierunku wschodnim był całkowicie wstrzymany do godziny 12:30. Później ruch przywrócono po jednym torze.

Pociągi do normalnego kursowania wróciły dopiero po wykonaniu czynności przez śledczych, które zakończyły się o godzinie 13:30. Opóźnienia w ruchu kolejowym sięgały 4 godzin.

Teraz śledczy wyjaśniają wszystkie okoliczności tej tragedii.

inf./fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje