czwartek, 26 listopada 2020 12:08

Tarnów: Trwają prace przy rozbudowie ulicy Lwowskiej. Na jakim są etapie?

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Trwają prace przy rozbudowie ulicy Lwowskiej. Na jakim są etapie?

Trwają prace przy rozbudowie ulicy Lwowskiej. Aktualnie jest realizowany pierwszy etap tego zadania. W mieście poprawi się komunikacja oraz przybędzie miejsc parkingowych. Pierwszy etap obejmuje modernizację Lwowskiej na odcinku od potoku Małochlebówka do wjazdu do Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza.

W ramach realizacji kontraktu wykonawca obecnie przebudowuje infrastrukturę podziemną. Równocześnie prowadzone są roboty związane z wykonaniem podstawowych warstw konstrukcji, które muszą być gotowe, zanim zostanie położona nawierzchnia na jezdni i chodnikach. Prowadzona jest także budowa otwartego zbiornika retencyjnego – w ciągu północnej części jezdni, pomiędzy ulicami Lwowską i Środkową.

Zgodnie z umową, zakończenie  wszystkich robót planowane jest na przełomie III i IV kwartału przyszłego roku. Koszt prac budowlanych w pierwszym etapie rozbudowy ul. Lwowskiej to ponad 20 milionów złotych. Znaczną część tej kwoty stanowi dofinansowanie spoza budżetu miasta.

W efekcie powstanie dwujezdniowa ulica, z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Rondo Zesłańców Sybiru będzie dwupasowe. Po południowej części Lwowskiej zostanie zbudowany chodnik, a po północnej – ciąg pieszo-rowerowy. Obie jezdnie będą oddzielone pasem zieleni. Zostanie także wydzielony pas ruchu do lewoskrętów. Dodatkowo zaplanowano budowę parkingów, na których łącznie będzie 170 miejsc postojowych.

Jednocześnie trwają prace zmierzające do przygotowania realizacji dwóch kolejnych etapów modernizacji ulicy Lwowskiej. Drugi etap obejmie jej odcinek od szpitala do granicy miasta – prace projektowe są już na końcowym etapie.

Ostatnim elementem będzie rozbudowa Lwowskiej od potoku Małochlebówka do skrzyżowania z ulicą Orkana. Zarząd Dróg i Komunikacji zlecił wykonanie dokumentacji potrzebnej do przeprowadzenia modernizacji.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje