wtorek, 15 stycznia 2019 13:15

Tarnów: trzęsące się psy, krótkie łańcuchy i... śnieg zamiast jedzenia

Autor Aleksandra Bieniek
Tarnów: trzęsące się psy, krótkie łańcuchy i... śnieg zamiast jedzenia

Tarnowscy policjanci otrzymali informację o trudnej sytuacji zwierząt w jednym z gospodarstw na terenie gminy Skrzyszów. Sprawą zajęli się dzielnicowi z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum.

Kiedy mundurowi dotarli na teren wskazanej posesji, zastali tam cztery trzęsące się z zimna psy. Zwierzęta uwiązane były na krótkich łańcuchach, do zrobionych ze starych płyt meblowych, prowizorycznych i nieocieplonych bud. Domem jednego z nich stał się niewielki otwór w budynku gospodarskim.

Po posesji chodził też kot, bezskutecznie szukający na śniegu czegoś do jedzenia. Miski wystraszonych i wyglądających na wychudzone zwierząt wypełniał jedynie śnieg. Jak się okazało zwierzęta nie posiadały też aktualnych szczepień.

Mundurowi od razu ruszyli z pomocą, nakazując 59-letniego właścicielowi natychmiast nakarmić zwierząt i przewiązać je na długie powrozy.

O zastanej na miejscu sytuacji powiadomili też pracowników urzędu gminy, którzy zobowiązali się monitorować sytuację psiaków. Zwierzętom zapewniona została też opieka weterynaryjna, a ich losem zainteresowali się pracownicy towarzystwa ochrony nad zwierzętami. Wiele wskazuje na to, że niedługo pieski trafią w lepsze ręce.

Dodajmy, że nad sprawą zaniedbanych zwierząt pracują obecnie śledczy z komisariatu Tarnów-Centrum.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara trzech lat pozbawienia wolności. W przypadkach traktowania ich ze szczególnym okrucieństwem - nawet do pięciu.

Źródło: KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka