wtorek, 6 grudnia 2022 15:00

Tarnów. Węgiel dotarł do pierwszych odbiorców

Autor Katarzyna Jamróz
Tarnów. Węgiel dotarł do pierwszych odbiorców

Polska Grupa Górnicza dostarczyła do swojego składu w Koszycach pod Tarnowem pierwszą partię węgla dla tarnowian, uprawnionych do zakupu po preferencyjnych cenach. Samochody Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przetransportowały go na składowisko przy ul. Komunalnej 2 grudnia, a we wtorek (5 grudnia) rozpoczęła się sprzedaż.

Węgiel pojawił się w składzie w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Tarnowie, gdy tylko Polska Grupa Górnicza powiadomiła 2 grudnia o możliwości jego odbioru ze składu spółki w podtarnowskich Koszycach. Pierwsza partia węgla przywieziona do Tarnowa to 155,7 tony. Węgiel pochodzi z polskich kopalń i jak ocenili fachowcy po obejrzeniu pierwszej dostawy, jest dobrej jakości. Podpisana umowa opiewa na dostarczenie miastu przez PGG do końca bieżącego roku 525,5 tony. Ze względu na to, że zainteresowanie jest duże, planowane jest zwiększenie dostaw.

– MPGK rozpoczęło sprzedaż węgla w poniedziałek (5 grudnia). Węgiel jest dystrybuowany wśród mieszkańców Tarnowa według kolejności zgłoszeń. Wszyscy mogący odebrać węgiel w pierwszej kolejności zostali zawiadomieni o tej możliwości telefonicznie i mailowo, z możliwością dostawy do domu lub odbiorem osobistym w siedzibie MPGK przy ul. Komunalnej. Większość odbiera węgiel z usługą dostarczenia do miejsca zamieszkania

– informuje Urząd Miasta.

Tarnowianie uprawnieni do zakupu węgla po preferencyjnych cenach złożyli w Centrum usług Społecznych do końca minionego tygodnia 705 wniosków o zakup, z tego 86 wniosków jest w trakcie weryfikacji. Na rok 2022 zamówiono 910 750 kg, na rok 2023 r. – 634 200 kg.

Przypomnijmy, iż prezydent Tarnowa ustalił, że koszt jednej tony węgla dla uprawnionych do zakupu po preferencyjnej cenie wyniesie 1950 zł. MPGK świadczy usługę transportu węgla do wyznaczonego przez kupującego miejsca w granicach administracyjnych Tarnowa w cenie 50 zł od tony.

Inf./Fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje