piątek, 19 lipca 2019 14:17

Tarnów. Wypadek na A4. Sprawca prowadził pod wpływem alkoholu i narkotyków

Autor Joanna Frydrych
Tarnów. Wypadek na A4. Sprawca prowadził pod wpływem alkoholu i narkotyków

Wczoraj na tarnowskim odcinku autostrady A4 w rejonie Wierzchosławic doszło do kolizji drogowej. Kierowca osobowej skody jadąc od strony Brzeska w kierunku Tarnowa powodował niebezpieczną sytuacje na drodze. Wyprzedzając z prawej strony, na trzeciego doprowadził do kolizji z samochodem ciężarowym. Całe to zdarzenie zostało zarejestrowane telefonem komórkowym jednego ze świadków.

Kierowca osobowej skody, to 40-letni mieszkaniec Tarnowa, który jako nietrzeźwy (niemal 3 promile alkoholu oraz pod wpływem narkotyków) prowadził swój samochód w sposób niebezpieczny. Sprawca tej kolizji stracił prawo jazdy, a ponieważ prowadził samochód jako nietrzeźwy, dodatkowo policjanci wszczęli przeciwko niemu postępowanie z artykułu 178a kk. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed tarnowskim sądem, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Utrudnienia w tym miejscu trwały przez kilka godzin.

Tarnowscy policjanci apelują o rozważną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Zdecydowanie nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Info: KPP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje