piątek, 29 stycznia 2021 08:06

Tarnowskie restauracje zapowiadają otwarcie

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnowskie restauracje zapowiadają otwarcie

Hotelarze i restauratorzy mieli nadzieję, że wraz z początkiem lutego będą mogli otworzyć swoje lokale. Tak się jednak nie stanie. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ministra zdrowia, gastronomia, hotelarstwo i stoki narciarskie to miejsca, które nadal pozostaną zamknięte. W Tarnowie trwa bunt.

W sobotę, 23 stycznia, mimo obowiązujących obostrzeń, swoje drzwi dla młodych tarnowian otworzyły trzy tamtejsze dyskoteki. W lokalach przy ulicy Staszica i Krakowskiej oficjalnie organizowane były spotkania partyjne czy zawody taneczne.

Właścicieli tarnowskich dyskotek czekają kary?
W sobotę, mimo obowiązujących obostrzeń, otwarte zostały trzy tarnowskie dyskoteki. W lokalach, oprócz wielu młodych tarnowian, pojawili się także Policjanci i przedstawiciele Sanepidu. - W związku z tym, że właściciele trzech klubów w Tarnowie zamieścili na stronach portali społecznościowych infor…

Otwarcie swoich lokali już wtedy zapowiadali tarnowscy restauratorzy. I tak też się stanie. Jak informuje Stara Łaźnia, lokal będzie otwarty już w najbliższą sobotę, od godziny 12. W jaki sposób będzie funkcjonował?

- Przez ostatnie dni nasza sala zamieniła się w profesjonalne studio telewizyjne, gdzie przez następne minimum 16 dni będzie powstawał program telewizyjny – informuję właściciele lokalu. - Zapraszamy Was jako gości do naszego programu. Mniej więcej tak jak w telewizji śniadaniowej. Z tą różnicą, że nasz program nie będzie na żywo i bez gwarancji, że kiedykolwiek zostanie wyemitowany.

Restauracja zapewnia, że wszelkie zasady reżimu sanitarnego zostaną zachowane. Goście mają mieć mierzoną temperaturę oraz proszeni będą o wypełnienie ankiety covidowej.

- Oferta udziału w programie telewizyjnym jest dla ludzi świadomych – my zadbamy o to by podczas twojej wizyty w studiu telewizyjnym było przynajmniej tak bezpiecznie jak w sklepie czy kościele – zapewniają właściciele.

Tarnów - najnowsze informacje