poniedziałek, 25 stycznia 2021 13:40

Właścicieli tarnowskich dyskotek czekają kary?

Autor Aleksandra Tokarz
Właścicieli tarnowskich dyskotek czekają kary?

W sobotę, mimo obowiązujących obostrzeń, otwarte zostały trzy tarnowskie dyskoteki. W lokalach, oprócz wielu młodych tarnowian, pojawili się także Policjanci i przedstawiciele Sanepidu.

- W związku z tym, że właściciele trzech klubów w Tarnowie zamieścili na stronach portali społecznościowych informację o tym, że w sobotę (23.01.2021 roku) otwierają swoje kluby, tarnowska Policja wraz z Państwową Inspekcją Sanitarną również zareagowały - informuje asp. sztab. Paweł Klimek Oficer Prasowy Zespołu do spraw Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji.

Pierwsze efekty kontroli tarnowskich dyskotek są już znane. W lokalach przy ulicy Staszica i Krakowskiej oficjalnie organizowane były spotkania partyjne czy zawody taneczne.

Tarnowskie kluby otwarte mimo obostrzeń. Przed nimi tłumy!
Trzy tarnowskie kluby dołączyły do akcji #otwieraMY i pomimo obowiązujących w kraju obostrzeń wznowiły działalność. Sobotniej nocy ustawiły się przed nimi kolejki. Dość obostrzeń mają nie tylko przedsiębiorcy, których biznesy znajdują się niekiedy na skraju upadłości. Za normalnością tęsknią wszysc…

- We wszystkich tych punktach byli policjanci oraz pracownicy tarnowskiego sanepid-u. Interwencja przeprowadzona była w spokojnej atmosferze, bez niepotrzebnych emocji. Właściciele udostępnili pomieszczenia, w których sporządzona została stosowna dokumentacja. W lokalach pracownicy stosowali się do reżimu sanitarnego mając rękawice nitrylowe, maseczki. Płyn do dezynfekcji był w miejscach ogólnodostępnych. Stoliki były rozstawione co kilka metrów, a osoby będące wewnątrz miały zasłonięte usta i nos. Obsługa nie wydała posiłków, jedynie napoje oraz napoje alkoholowe - przyznaje Paweł Klimek.

W klubie przy ul. Staszica było około 80 osób. Przed lokalem stało ok. 100 osób, które oczekiwały na wejście. - W pozostałych dwóch lokalach wewnątrz było w sumie kilkanaście osób - informuje rzecznik. - W  tym dniu nie były wystawiane żadne mandaty, została sporządzona  dokumentacja, która pozwoli na wszczęcie postępowania w tarnowskiej komendzie Policji. Postępowanie zostanie przekazane do tarnowskiego sądu, który będzie decydował o ewentualnym karaniu, bądź nie, właścicieli tych lokali.

W Tarnowie powstaną „kieszonkowe parki”? Wszystko z myślą o zieleni
Parklety – czyli „kieszonkowe parki” to zdobywające coraz większą popularność na świecie miejsca przeznaczone do odpoczynku. Takie mają powstać w Tarnowie. Na początek - ulica Wałowa. Pomysł „kieszonkowych parków” narodził się w San Francisco. W Polsce pierwszy park tego typu powstał w Łodzi. Wykon…

Osoba prowadząca postępowanie będzie musiała ocenić czy otwarcie dyskotek w reżimie sanitarnym było złamaniem obowiązujących przepisów.  

W przyszły weekend otwarcie swoich lokali zapowiadają tarnowscy restauratorzy.

Tarnów - najnowsze informacje