wtorek, 7 września 2021 09:17

Tęgoborze. Samochód zderzył się z autokarem. W środku matka z dziećmi

Autor Aleksandra Tokarz
Tęgoborze. Samochód zderzył się z autokarem. W środku matka z dziećmi

Do poważnego wypadku doszło dzisiejszego poranka w miejscowości Tęgoborze, na drodze w kierunku Znamirowic. Samochód osobowy uderzył tam w autokar. Jedno z podróżujących nim dzieci trafiło do szpitala.

7 września, tuż po godzinie 7, zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz strażacy z miejscowej jednostki zadysponowani zostali do działań w Tęgoborzy. - Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Peugeot i autokaru Setra. Droga była zablokowana przez uszkodzone pojazdy. Samochodem osobowym podróżowała jedna osoba dorosła i dwoje dzieci, zaś autokarem podróżowały dwie dorosłe osoby – relacjonują strażacy.

Załoga karetki pogotowia ratunkowego, która tuż po zdarzeniu znalazła się na miejscu wypadku, przystąpiła do udzielania pomocy osobom podróżującym samochodem. Dwie z nich nie zgłaszały żadnych dolegliwości.

- Z miejsca zdarzenia do szpitala zostało zabrane jedno dziecko wraz z opiekunem. Po czynnościach dochodzeniowych przeprowadzonych przez patrol policji przystąpiono do usuwania pojazdów z drogi - dodają strażacy.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje