czwartek, 1 czerwca 2023 12:59

Teledysk zespołu regionalnego HOLEVIATERS: Muzyczna podróż w retro folkowym klimacie

Autor Mateusz Łysik
Teledysk zespołu regionalnego HOLEVIATERS: Muzyczna podróż w retro folkowym klimacie

Zespół HOLEVIATERS wraz z aktorami Dorotą Trebunią i Dominikiem Remiaszem przenoszą nas w magiczny świat muzyki retro folk w najnowszym teledysku.

Perła architektury lat przedwojennych jako tło dla muzycznego dzieła

Willa Pan Tadeusz, pochodząca z 1930 roku, stała się miejscem, gdzie ożywają dźwięki i emocje. W najnowszym teledysku zespołu HOLEVIATERS wykorzystano piękne wnętrza tego zabytkowego obiektu, które zachwyciły artystów i tworzą niesamowitą atmosferę. Miejsce to jest nie tylko tłem, ale także bohaterem w tej muzycznej opowieści.

"Retro folk" inspirowany muzyką Łuku Karpat

Muzyka Łuku Karpat stanowiła główne źródło inspiracji dla zespołu HOLEVIATERS przy tworzeniu tego teledysku. W utworze rumuńskim, zaaranżowanym w stylu określanym przez artystów jako "retro folk", wprowadzają nas w niepowtarzalny klimat. Melodie i brzmienia przenoszą nas w czasie i sprawiają, że każdy dźwięk nabiera nowego znaczenia.

Opowieść nocującego małżeństwa na Podhalu

Głównymi bohaterami teledysku są aktorzy Dorota Trebunia i Dominik Remiasz, którzy wcielają się w rolę małżeństwa spędzającego noc na Podhalu. Mąż, podkochujący się w muzyce, nie może oprzeć się pokusie posłuchania zespołu grającego w hotelu. Przygotowany do wyjścia, musi jednak zmierzyć się z czujną żoną. Czy uda mu się spełnić swoje marzenie?

Muzyczna ekipa HOLEVIATERS i ich gość specjalny

W teledysku możemy podziwiać talent zespołu HOLEVIATERS w składzie: Anna Malacina-Karpiel jako wokalistka, Zbigniew Bałdys na gitarze, Janusz Korczyk przy akordeonie, Bartłomiej Stuchlik na kontrabasie oraz Łukasz Walczak na perkusji. W duecie z zespołem pojawia się także gościnnie Dawid Czernik, który wirtuozersko gra na skrzypcach, dodając teledyskowi wyjątkowego uroku.

Rozrywka - najnowsze informacje

Rozrywka