niedziela, 31 lipca 2022 15:29

"Ten filmik złapie Was za serca!" Niedźwiedzica z młodymi złapana w fotopułapkę w Tatrach

Autor Marzena Gitler
"Ten filmik złapie Was za serca!" Niedźwiedzica z młodymi złapana w fotopułapkę w Tatrach

"Ten filmik złapie Was za serca! Niedźwiedzia rodzina odwiedziła tę samą lokalizację, w której ostatnio pokazywaliśmy Wam lisie maluchy". Fotopułapka TPN nagrała baraszkujące małe misie i ich matkę!

Na zamieszczonym na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego filmie widać niedźwiedzicę z małym niedźwiadkiem. Widać, że świetnie się bawią. Nagrała się nawet przelatująca ćma. W pewnym momencie są już dwa małe misie bo do rodzinki przed kamerą dołączył drugi mały niedźwiadek.

Zdjęcia uroczej trójki baraszkującej tuż przed obiektywem kamery zamieścił Tatrzański Park Narodowy. "Ten filmik złapie Was za serca! Niedźwiedzia rodzina odwiedziła tę samą lokalizację, w której ostatnio pokazywaliśmy Wam lisie maluchy.  Dużo się tam dzieje, jak w całych Tatrach. Wyprzedzając pytania, wyjaśniamy – niedźwiedzica ma na szyi obrożę telemetryczną. Takie obroże zakładamy niedźwiedziom problemowym, by je monitorować i odstraszać, kiedy zbliżają się do miasta.  Dzięki temu udaje się nam je uchronić przed przykrym losem, jaki spotkał lata temu niedźwiedzicę Magdę, która wraz z trójką młodych trafiła do zoo. Dla niej był to wyrok śmierci" - napisali w poście pracownicy TPN.

#tatryodręki (29.07.2022)

Ten filmik złapie Was za serca! Niedźwiedzia rodzina odwiedziła tę samą lokalizację, w której ostatnio pokazywaliśmy Wam lisie maluchy. Dużo się tam dzieje, jak w całych Tatrach 🙂 Wyprzedzając pytania, wyjaśniamy – niedźwiedzica ma na szyi obrożę telemetryczną. Takie obroże zakładamy niedźwiedziom problemowym, by je monitorować i odstraszać, kiedy zbliżają się do miasta. Dzięki temu udaje się nam je uchronić przed przykrym losem, jaki spotkał lata temu niedźwiedzicę Magdę, która wraz z trójką młodych trafiła do zoo. Dla niej był to wyrok śmierci. Materiał: fotopułapka TPN, Zespół Badań i Monitoringu, Marcin Matysek Montaż: Zespół Aktywnej Edukacji TPN

Opublikowany przez Tatrzański Park Narodowy Piątek, 29 lipca 2022

Film pochodzi z fotopułapki TPN, Zespołu Badań i Monitoringu. Udostępnił go Marcin  Matysek, a zmontował Zespół Aktywnej Edukacji TPN.

fot. screen Fb. Tatrzański Park Narodowy

Podhale

Podhale - najnowsze informacje