poniedziałek, 1 lutego 2021 13:12

Ten ksiądz kolejny raz przekazał całą tacę na WOŚP!

Autor Mirosław Haładyj
Ten ksiądz kolejny raz przekazał całą tacę na WOŚP!

Kapłan przekazał na rzecz orkiestry również pieniądze od siebie.

To już elbląska tradycja. Ksiądz Kazimierz Klaban z parafii Dobrego Pasterza w Elblągu po raz kolejny wsparł Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, przekazując datki z tacy. Jak tłumaczył portalowi natemat.pl, do działania zmobilizował go pobyt w szpitalu, podczas którego korzystał ze sprzętu zakupionego przez WOŚP:

Jestem po dwóch udarach mózgu, po zawale serca, po wielu pobytach w szpitalu. Nie jestem człowiekiem zbyt zdrowym. I kiedy leżałem na OIOM-ie, pod respiratorem i inną aparaturą, to zawsze rzucały mi się w oczy te serduszka ponaklejane na sprzęcie medycznym. To mnie zmobilizowało.
Cały czas mam je przed oczami. Na jednym aparacie, na drugim...Jak EKG robili, też serduszka były ponaklejane. Ten sprzęt służy drugiemu człowiekowi, który w danym momencie go potrzebuje. A w tamtym potrzebowałem go ja.
Gdyby nie ta aparatura być może leżałbym w szpitalu dłużej, może bym z tego nie wyszedł. Nie wiem, czy to jego zasługa, mojego zdrowia, czy daru z nieba, ale po udarach mózgu jestem dziś człowiekiem funkcjonującym. Po pierwszym byłem człowiekiem bardzo niesprawnym, a po miesiącu już odprawiałem msze.

Kapłan przekazał również pieniądze od siebie, a po mszy zaprosił wszystkich wiernych na kawę i słodki poczęstunek.

Inf.: natemat.pl/ Facebook/ Marek Sowa, expresselblag.pl
Fot.: Facebook/ Piotr Żyłka

Polska

Polska - najnowsze informacje