środa, 22 lutego 2023 10:27

Miał przy sobie maczetę i był kompletnie pijany. Mieszkańcy osiedla byli przerażeni...

Autor Norbert Kwiatkowski
Miał przy sobie maczetę i był kompletnie pijany. Mieszkańcy osiedla byli przerażeni...

28-letni mieszkaniec Oświęcimia postanowił w bardzo nietypowy sposób spędzić walentynki. Osiedlowy agresor z pobudek chuligańskich dopuścił się gróźb karalnych z użyciem maczety.

14 lutego, tuż po godzinie 19, policjanci otrzymali zgłoszenie od dwóch nastolatków w wieku 15 i 18 lat, dotyczące agresywnego, nietrzeźwego mężczyzny, który groził im maczetą. Zdarzenie miało miejsce na jednym z oświęcimskich osiedli.  Kiedy nastolatkom udało się wezwać pomoc, mężczyzna zaczął uciekać.

W związku ze zgłoszeniem we wskazane miejsce natychmiast ruszyło kilka patroli. Mundurowi w rozmowie z pokrzywdzonymi ustalili przebieg zdarzenia oraz rysopis sprawcy. Ponadto ustalili, że w trakcie ucieczki agresor uderzył 17 – latkę znajdującą się w wiacie przystankowej. Dziewczyna upadając, doznała lekkich obrażeń ciała.

Z zebranych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że sprawcą jest 28 – letni mieszkaniec osiedla. Po kilkunastu minutach mężczyzna został  zatrzymany. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci odnaleźli i zabezpieczyli maczetę. Mężczyzna trafił do  pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu.

Policjanci wydziału kryminalnego w ciągu kilkunastu godzin zebrali dowody, na podstawie których 28 – latkowi przedstawili zarzut gróźb karalnych oraz uszkodzenia ciała. Zatrzymany tłumaczył, że tak agresywne zachowanie wobec osób postronnych było spowodowane nadużywaniem przez niego alkoholu.

16 lutego podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał zarzuty prokuratorskie. Następnego dnia  trafił przed oblicze sędziego, który na podstawie  wniosku prokuratora zastosował  wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Zatrzymany wprost z sali sądowej trafił do jednego z aresztów śledczych.

Za groźby karalne  oraz uszkodzenie ciała grożą po dwa lata pozbawienia wolności, jednakże w tym przypadku wobec sprawcy kara zostanie zaostrzona z uwagi na chuligański charakter czynu.

fot: Pixabay

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje