poniedziałek, 15 lutego 2021 14:02

To będzie sportowy weekend! Ptaszkowa gospodarzem biegowego Pucharu Europy

Autor Aleksandra Tokarz
To będzie sportowy weekend! Ptaszkowa gospodarzem biegowego Pucharu Europy

Impreza tej rangi odbywa się w regionie po raz pierwszy. Ponad 100 najlepszych biegaczy z całej Europy pojawi się w najbliższy weekend w Ptaszkowej. Miejscowość jest gospodarzem Pucharu Europy w paranarciarstwie biegowym.

W dniach 17-21 lutego na obiektach Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej rozegrane zostaną zawody Pucharu Europy dla osób niepełnosprawnych. Organizatorami  World Para Nordic Skiing Ptaszkowa 2021 są Federacja World Para Nordic Skiing, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grybowie.

W Ptaszkowej zjawi się około 100 biegaczy z całej Europy. Podczas zawodów rozegrane zostaną łącznie dwa biegi techniką klasyczną i jeden bieg techniką dowolną na krótkim i długim dystansie w podziale na kategorie.

Aglomeracja Sądecka bez Nowego Sącza? Porozumienia wciąż nie ma
Utworzenia wspólnej inicjatywy, pod nazwą Aglomeracja Sądecka, chcą Stary Sącz, Nawojowa, Podegrodzie, Łabowa, Piwniczna-Zdrój, Rytro, Łącko, Korzenna, Gródek nad Dunajcem i Łososina Dolna. Ale nie Nowy Sącz. Prezydent Ludomir Handzel chce współpracy, ale w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonowania m…

Rywalizacja zawodników odbywać będzie się bez udziału publiczności.

fot. Facebook/CSZ Ptaszkowa

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje