wtorek, 13 lutego 2024 06:30

To mogło się skończyć tragicznie. Zawaliła się ściana spichlerza

Autor Katarzyna Jamróz
To mogło się skończyć tragicznie. Zawaliła się ściana spichlerza

W niedzielę (11 lutego) w Radłowie zawaliła się ściana zabytkowego spichlerza dworskiego. Ze względu na to, że cały budynek grozi zawaleniem, władze gminy zdecydowały o zamknięciu, do odwołania, pobliskiego odcinka drogi.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (11 lutego) około godziny 12:30 na terenie dawnego folwarku w Radłowie. Zawalił się tam fragment ściany XVII-wiecznego spichlerza dworskiego przy ul. Glowskiej.

Sprowadzono psa

Na miejsce skierowano strażaków, którzy zabezpieczyli miejsce zawału i zamknęli drogę gminną wiodącą wzdłuż jego murów. Z uwagi na niebezpieczeństwo zawalenia się pozostałych ścian budynku podjęto decyzję o zamknięciu do odwołania drogi gminnej (Glowskiej) na długości jego murów. Do przeszukania zawaliska został sprowadzony pies straży z Nowego Sącza przeszkolony do przeszukiwania takich miejsc. Na miejscu obecni byli również policjanci, inspektorzy Nadzoru Budowlanego oraz przedstawiciele władz gminy Radłów.

🚧 Uwaga! 🚧 W związku z zawaleniem się budynku, wjazd na ul. Glowskiej od strony ul. Szkolnej w Radłowie,...

Opublikowany przez Miasto i Gmina Radłów Niedziela, 11 lutego 2024

Wyznaczono objazd

Pracownicy nadzoru budowlanego przeprowadzą ekspertyzę celem ustalenia możliwości zabezpieczenia budowli. W ramach prac zostanie podjęta decyzja co do dalszego losu „starego radłowskiego spichlerza”. Przeprowadzone w dniu zawału prace nie wskazały, by ktoś ucierpiał. Budynek był wyłączony z użytkowania. Wykluczono również, by przyczyną zawalenia się fragmentu ściany było działanie osób trzecich. – W związku z zagrożeniem zawalenia się budynku, wjazd na ul. Glowską od strony ul. Szkolnej w Radłowie, zostaje zamknięty do odwołania. Został wyznaczony proponowany objazd przez Glów od strony Biskupic Radłowskich – przekazał w komunikacie Urząd Gminy Radłów.

Fot. Ilustracyjne/Screen z Facebooka

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka