czwartek, 23 grudnia 2021 05:53

"To powód do radości i gwarancja bezpieczeństwa" Kalwaria Zebrzydowska ma nowe boisko

Autor Mirosław Haładyj
"To powód do radości i gwarancja bezpieczeństwa" Kalwaria Zebrzydowska ma nowe boisko

Dobre wieści dla mieszkańców Gminy Kalwaria Zebrzydowska, a szczególnie uczniów kalwaryjskiego ZSiPO. Nowe boisko wielofunkcyjne przy placówce zostało oficjalnie oddane do użytku.

Obiekt ma nawierzchnię poliuretanową, jest ogrodzony i oświetlony. Boisko zostało wyposażone w monitoring, zestaw do street workout i stoły do tenisa stołowego.

– Wielokrotnie mówiliśmy, że stawiamy na sport i rozwój infrastruktury sportowej. Po oddaniu do użytku boisk przy powiatowych szkołach w Andrychowie, Radoczy i Wadowicach, przyszedł czas na Kalwarię. W tym roku wykonaliśmy boisko przy ZSiPO, w przyszłym chcemy wybudować kompleks przy Zespole Szkół im. KEN

– przypomina wicestarosta Beata Smolec.

Wykonawcą prac przy kalwaryjskim boisku była firma TORAKOL sp. z o. o. z Radziejowa. Koszt inwestycji wyniósł ponad 491 tys. zł., z czego 116 180 zł pochodziło z dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach projektu pn. „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS” 2021.

– Nowe boiska oraz infrastruktura sportowa i okołosportowa to powód do radości nie tylko dla nas czy dyrekcji naszych szkół, ale przede wszystkim gwarancja bezpiecznego uprawiania sportu przez uczniów. Cieszymy się, że z nowoczesnych i funkcjonalnych obiektów będą mogli korzystać również mieszkańcy. Przecież nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie!

– podsumowuje starosta Eugeniusz Kurdas.

Inf.: SP w Wadowicach

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje