sobota, 15 czerwca 2024 06:59

To wydarzyło się naprawdę? Afera z byłym wójtem i z Facebookiem w tle

Autor Katarzyna Jamróz
To wydarzyło się naprawdę? Afera z byłym wójtem i z Facebookiem w tle

Takiego obrotu spraw raczej nikt się nie spodziewał. Urząd Gminy w Rzezawie musiał założyć nowy profil na Facebooku. Powód tej decyzji naprawdę zaskakuje.

W czwartek (6 czerwca) założony został nowy profil na Facebooku gminy Rzezawa znajdującej się w powiecie bocheńskim. Poprzednie konto, utworzone i prowadzone przez blisko 10 lat, jest od ponad miesiąca… nieaktywne. Jak wynika z udostępnionego komunikatu nowego wójta, poprzedni włodarz gminy, mimo podjętych prób, nie przekazał do niego dostępu. – Szanowni Państwo, byliśmy zmuszeni założyć nowy kanał komunikacji Urzędu Gminy Rzezawa z Mieszkańcami na Facebooku, ponieważ do dotychczasowego profilu, pomimo podjętych prób, niestety nie udało się nam uzyskać haseł od byłego już Wójta Gminy Rzezawa. Tym samym dotychczasowy profil pn. Gmina Rzezawa uznaje się jako wyłącznie prywatny i niemający nic wspólnego z Urzędem Gminy Rzezawa – przekazał wójt Zbigniew Biernat w zamieszczonym na Facebooku poście.

Zapraszamy do nowego ogłoszenia fanpage'a Urzędu Gminy Rzezawa na Facebooku Wszystkich Mieszkańców oraz...

Opublikowany przez Urząd Gminy Rzezawa Piątek, 7 czerwca 2024

Wybory rozstrzygnięte już w I turze

Informacja o nowym profilu w mediach społecznościowych pojawiła się również na oficjalnej stronie internetowej gminy. Poprzedni profil na Facebooku obserwuje ponad 2,8 tys. osób. Nowe konto urzędu gminy sprawnie odbudowuje zasięgi – po kilku dniach obserwuje je ponad 1,2 tys. osób. Przypomnijmy, na nowego gospodarza gminy Rzezawa, już w I turze, wybrany został Zbigniew Biernat, który uzyskał 52,79 proc. głosów. Mariusz Palej, ówczesny gospodarz, otrzymał 29,44 proc. poparcia. Resztę głosów zgarnęli pozostali kandydaci.

Fot. Ilustracyje/Unsplash/Screen z Facebooka

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka