piątek, 19 listopada 2021 07:47

„To zaskakujące informacje”. Małopolskie uzdrowisko popularne na całą Polskę

Autor Aleksandra Tokarz
„To zaskakujące informacje”. Małopolskie uzdrowisko popularne na całą Polskę

Ponad 200 kamer, znajdujących się na terenie gminy uzdrowiskowej Muszyna codziennie śledzi ruch w tym regionie. Dzięki nim władze uzdrowiska wiedzą z jakich regionów turyści przyjeżdżają do nich najchętniej. Wnioski są zaskakujące.

- Gwałtownie zmieniają się trendy zainteresowań turystów – informuje burmistrz Muszyny Jan Golba. Jakiś czas temu władze uzdrowiska zdecydowały o instalacji nowoczesnego monitoringu, który nie tylko pomaga wychwycić sprawców niektórych wykroczeń, ale także liczyć turystów. Kamery rejestrują tablice rejestracyjne, a dzięki temu samorząd wie z jakich województw turyści najchętniej odwiedzają miasto. To pomaga w późniejszej promocji regionu.

Jak informują władze uzdrowiska, mocno zmienia się kierunek przyjazdów turystów. Okazało się bowiem, że w 2021 roku to nie mieszkańcy Małopolski dominują wśród turystycznych destynacji w Muszynie.

- Te zaskakujące informacje przyniosły nam dane z kamer dokumentujących ruch pojazdów w Muszynie. Jeszcze w roku 2019 na ogólną liczbę 154 200 pojazdów aż 130 210 było oznaczone rejestracją z Małopolski. W 2020 na ogólną liczbę 148 020 pojazdów aż 131 021 pojazdów pochodziło z Małopolski. Natomiast w 2021 roku (do końca października) do Muszyny wjechało ogółem 151 816 pojazdów. Z tego z Małopolski 55 788 pojazdów, a aż 96 028 pojazdów przyjechało z innych regionów kraju. W tej grupie najwięcej , bo 22% z województwa mazowieckiego, 20 % z województwa śląskiego, 13 % z województwa podkarpackiego. Dużo pojazdów przyjechało także z województw pomorskiego i wielkopolskiego (7%) – tłumaczy burmistrz Golba.

Muszyna ma się bowiem czym pochwalić. Turystów przyciągają liczne atrakcje – ogrody sensoryczne na Zapopradziu oraz ich mieszkańcy – alpaki, białe jelenie czy egzotyczne ptaki. Oko cieszy także zmodernizowany rynek, na środku którego stanął nawiązujący do stylu galicyjskiego ratusz. W jego piwnicach znajduje się między innymi sala tortur. Te atrakcje sprawiają, że uzdrowisko tętni obecnie życiem.

fot. Facebook/Jan Golba

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje