niedziela, 5 listopada 2023 12:55

Toś chłopie wymyślił. Kierowca ciężarówki próbował wręczyć policjantom... łapówkę

Autor Norbert Kwiatkowski
Toś chłopie wymyślił. Kierowca ciężarówki próbował wręczyć policjantom... łapówkę

Kiedyś może i ten pomysł miałby szansę powodzenia, jednak w dzisiejszych czasach był z góry skazany na poważne konsekwencję. Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi kierowcy samochodu ciężarowego, który próbując wręczyć łapówkę policjantom z dąbrowskiej drogówki.

1 listopada policjanci z dąbrowskiej drogówki czuwali nad bezpieczeństwem kierujących poruszających się drogą krajową nr 73 w ramach akcji „Wszystkich Świętych”. Około godz. 17.00 w miejscowości Żelazowka mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej obcokrajowca poruszającego się pojazdem ciężarowym, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 16 km/h oraz złamał zakaz ruchu dla pojazdów o dmc powyżej 12 ton, który obowiązywał od 8 rano do 22.00. z uwagi na duże natężenie ruchu pojazdów osobowych, ktore przemieszczały sie do innych miast.

40-letni kierowca, wiedząc o grożących mu konsekwencjach, postanowił załatwić sprawę w inny sposób. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych zaproponował policjantom 20 euro łapówki. W efekcie policjanci zabezpieczyli banknot jako dowód w sprawie, kierowcę  zatrzymali a pojazd zabezpieczyli. 40-latek odpowie przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat.

Foto: zdjęcie poglądowe/policja.pl

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka