czwartek, 12 maja 2022 14:00

Tragedia na Podhalu. „Uderzył w przydrożny słup”

Autor Katarzyna Jamróz
Tragedia na Podhalu. „Uderzył w przydrożny słup”

We wtorek (10 maja) około godziny 20 w miejscowości Suche doszło do wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 33-letni mieszkaniec gminy Poronin. Mężczyzna zjechał nagle motocyklem na pobocze uderzając w przydrożny słup. Pomimo długotrwałej reanimacji nie udało się uratować życia młodego mężczyzny.

Tuż po godzinie 20-tej wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Suche w gminie Poronin. Z przekazanych informacji wynikało, że kierujący motocyklem wymijając kolumnę pojazdów nagle zjechał na pobocze uderzając w przydrożny słup. Na miejscu niemal natychmiast pojawiły się służby ratunkowe, które przystąpiły do udzielania pomocy poszkodowanemu. Poważnie ranny 33-letni mężczyzna był reanimowany przez ratowników blisko godzinę, po czym został przewieziony do zakopiańskiego szpitala. Niestety po pewnym czasie dotarła smutna informacja, że mężczyzna zmarł.

Zawiadomiony został prokurator rejonowy w Zakopanem, który nadzorował podejmowane przez policjantów czynności. Uczestniczył w nich również technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu wypadków komunikacyjnych. Czynności śledczych na miejscu wypadku trwały kilka godzin. Zebrany materiał dowodowy pozwoli biegłemu, policjantom oraz prokuratorowi ustalić właściwy przebieg i okoliczności tego tragicznego wypadku drogowego.

Inf./Fot.: Policja Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje