piątek, 27 sierpnia 2021 11:44

Tragedia pod Tarnowem. Nie żyje 21-latek

Autor Aleksandra Tokarz
Tragedia pod Tarnowem. Nie żyje 21-latek

Tragicznie zakończyło się wczorajsze popołudnie na terenie gminy Żabno. Na drodze wojewódzkiej numer 973, w miejscowości Nieciecza zderzyły się dwa samochody osobowe.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że przed godziną 17.30 jadący od strony Żabna, w kierunku miejscowości Otfinów toyotą Aygo, mieszkaniec powiatu tarnowskiego, po przejechaniu łuku drogi w prawo, na mokrej nawierzchni utracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. - W tym czasie sąsiednim pasem poruszał się volkswagen Golf, za kierownicą którego siedział 31-latek z powiatu dąbrowskiego. W wyniku zderzenia pojazdów poważnie ucierpiał kierowca toyoty - relacjonuje asp. sztab. Olga Lesińska-Żabińska z tarnowskiej policji.  

Nieprzytomny 21-latek został wydobyty z uszkodzonego samochodu przez strażaków. Niestety pomimo podjętych przez nich czynności ratowania mężczyzny, kontynuowanych dalej przez załogę karetki pogotowia ratunkowego, jego życia nie dało się uratować.

Na miejscu pracowała grupa policjantów wydziału ruchu drogowego tarnowskiej komendy miejskiej. - Kiedy część z nich zajmowała się zabezpieczeniem na drodze, udrożnieniem ruchu, pozostali wykonywali te niezbędne czynności, które teraz posłużą oraz pomogą wyjaśnić dokładny przebieg i przyczyny tej tragedii. Przeprowadzono m.in. oględziny miejsca wypadku, oględziny biorących w nim udział pojazdów, zabezpieczono ślady i ważne dowody - dodaje asp. sztab. Lesińska-Żabińska.

Policjanci poddali również badaniu kierowcę volkswagena, które wykazało, że był on trzeźwy. Śledztwo w sprawie wypadku prowadzone jest w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie. Nadzoruje je Prokuratura Rejonowa w Tarnowie.

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców. Panująca od kilku dni iście jesienna pogoda sprawiła, że warunki na drogach w regionie są wyjątkowo trudne. Obfite opady deszczu i zalegająca w wielu miejscach woda - wszystko to powoduje, że drogi są śliskie i bardzo niebezpieczne. - Zbliża się weekend, będziecie więcej podróżować. Prosimy - ograniczcie prędkość, bądźcie czujni, uważajcie na siebie i innych! - apeluje policjantka.

Tarnów - najnowsze informacje