wtorek, 6 czerwca 2023 08:32

Tragedia podczas prac polowych. Mężczyzna próbował się ratować

Autor Katarzyna Jamróz
Tragedia podczas prac polowych. Mężczyzna próbował się ratować

78-letni mężczyzna, zjeżdżając ze wzniesienia ciągnikiem rolniczym, nagle stracił nad nim kontrolę. Ratując się przed wywróceniem traktora zeskoczył z niego, niestety tak niefortunnie, że pojazd go przygniótł. W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.

W poniedziałek (5 czerwca) w godzinach popołudniowych dyspozytor numeru alarmowego został powiadomiony o wypadku podczas prac polowych, do którego doszło w Lubince (powiat tarnowski, gmina Pleśna).

– Na miejsce skierowano zespoły ratownictwa medycznego, strażaków oraz policjantów. Ratownicy, którzy przyjechali na miejsce nie byli w stanie uratować mężczyzny, który zmarł w wyniku poniesionych obrażeń wewnętrznych. Policjanci podczas rozmowy z osobami mającymi informację w sprawie ustalili, że 78-latek podczas zjeżdżania ze wzniesienia, ciągnąc za traktorem przyczepę z sianem stracił kontrolę na kierowanym zespołem pojazdów. Ciągnik rolniczy przewrócił się i przygniótł zeskakującego z niego kierowcę

– informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie.

W związku ze śmiertelnym wypadkiem skierowani na miejsce zostali policjanci z zespołu dochodzeniowo-śledczego, którzy wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora rejonowego. Postępowanie w związku ze śmiercią mężczyzny przeprowadzą policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód.

Inf./Fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka