wtorek, 13 czerwca 2023 09:26

Tragedia w Tatrach. Nie żyje młoda kobieta

Autor Katarzyna Jamróz
Tragedia w Tatrach. Nie żyje młoda kobieta

Tragiczne wieści płyną do nas ze stolicy Tatr. W poniedziałkowy wieczór (12 czerwca) doszło do kolejnego, śmiertelnego wypadku. Młoda turystka spadła z przełęczy Zawrat. Niestety, zginęła na miejscu.

Informację o wypadku, od partnera kobiety, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzymało około godziny 19:40. Ratownicy, na miejsce zdarzenia, dotarli za pomocą helikoptera. Okazało się, że kobieta poślizgnęła się i spadła kilkaset metrów po śnieżno-skalnym terenie. Ratownicy udzielili pomocy partnerowi turystki, a jej ciało, przetransportowali do Zakopanego. Zawrat to położona na wysokości 2159 m wąska przełęcz w długiej wschodniej grani Świnicy w Tatrach Wysokich. Jest jednym z dwóch skrajnych punktów szlaku Orlej Perci.

TOPR apeluje

Ratownicy TOPR przypominają, że w niektórych miejscach, szczególnie w wyższych partiach Tatr, wciąż zalegają spore ilości śniegu. – Poruszanie się szlakami w tych okolicach wymaga sporych umiejętności oraz dobrego zimowego wyposażenia. Apelujemy o rozsądny dobór celów wycieczek – przypominają ratownicy.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka