niedziela, 2 lipca 2023 13:00

Nowe informacje: Nie żyje 27-letni kierowca. Tragiczny wypadek autobusu miejskiego i osobówki

Autor Mirosław Haładyj
Nowe informacje: Nie żyje 27-letni kierowca. Tragiczny wypadek autobusu miejskiego i osobówki

W sobotę (1 lipca) w Rabsztynie doszło do wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł kierowca samochodu osobowego.

Do zdarzenia doszło około godziny 10 rano w Rabsztynie niedaleko Olkusza. Jak wstępnie ustalili policjanci, 27-letni kierowca volvo z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn, na łuku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z autobusem, który jechał od Olkusza w stronę Wolbromia. 27-letni kierowca volvo poniósł śmierć na miejscu. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca autobusu był trzeźwy. Autobus linii podmiejskiej jechał bez pasażerów.

Na miejsce zdarzenia skierowano zespoły ratownictwa medycznego, strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, druhów z OSP, a także olkuskich policjantów z ruchu drogowego. Droga prowadzącą przez Rabsztyn była całkowicie zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazd obwodnicą. Utrudnienia na drodze trwały ponad 3 godziny.

Będący na miejscu policjanci zbierali ślady i ustalali osoby, które mogą wnieść informacje w tej sprawie. Zabezpieczono również monitoring. Teraz zadaniem śledczych będzie  ustalenie wszystkich okoliczności i przyczyn tego tragicznego wypadku drogowego.

Fot.: patrol998-Małopolska

Inf. i fot.: KPP Olkusz

Fot.: patrol998-Małopolska
Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje

Rozrywka