środa, 11 sierpnia 2021 08:34

Transporter dla kota - najlepszy sposób na bezpieczeństwo Twojego ulubieńca

Autor Artykuł sponsorowany
Transporter dla kota - najlepszy sposób na bezpieczeństwo Twojego ulubieńca

Nawet jeżeli nie zamierzasz podróżować ze swoim kotem, solidny transporter powinien znaleźć się w domu każdego kociarza. Choć jest wiele kotów niewychodzących, które podczas wyjazdu opiekunów otoczone są czułą opieką w swoim domu ze strony rodziny, znajomych, czy profesjonalnego petsittera, każdy kot wyrusza w krótką podróż przynajmniej raz w roku. Wizyta u weterynarza potrafi być prawdziwym wyzwaniem. Zdezorientowany pupil może zachowywać się nieprzewidywalnie i niezależnie od tego, czy musisz dojechać do ulubionego weta samochodem, czy przychodnia jest kilka kroków od miejsca zamieszkania, transporter będzie konieczny, by wycieczka była dla zwierzęcia bezpieczna.

Transportery dla kotów - rodzaje

Klasyczny transporter dla kota w formie klatki

Chyba każdy z nas kojarzy ten typ transportera - większe modele tego typu są używane często do transportu psa. Choć przenoszenie za rączkę kanciastego i nieco ciężkiego transportera nie jest zbyt wygodne, cieszą się one niezmienną popularnością. Sprawdzają się bowiem podczas podróży samochodem, a niektóre modele spełniają warunki popularnych linii lotniczych - warto wziąć to pod uwagę, jeżeli planujesz wyjeżdżać z pupilem na wakacje. To zdecydowanie najbardziej bezpieczny sposób przewożenia zwierząt. Często jako gratis do tego typu produktów dołączone są miseczki, które możesz przymocować w środku na czas podróży. Przy wyborze zwróć uwagę na to, czy zamek w transporterze jest wystarczająco solidny, zwłaszcza, jeżeli zamierzasz korzystać z niego podczas podróży samolotem. Solidnie i bezpieczne akcesoria niestety potrafią sporo kosztować. Najlepiej zaopatrzyć się w taki transporter, kiedy promocja oferowana przez sklep będzie naprawdę korzystna. Polecamy m.in. transportery Trixie, czy Catit.

Torba transportowa, dla tych, którzy uwielbiają piesze wycieczki

Nie zamierzasz wyjeżdżać z kotem na wakacje, a do weterynarza i znajomych opiekujących się pupilem podczas wyjazdów masz kilka kroków od mieszkania? Jest bardzo prawdopodobne, z w Twoim przypadku najbardziej sprawdzi się torba na ramię lub plecak dla kota. Torby do noszenia są bardzo wygodnie, są zazwyczaj wykonane z miękkich materiałów i możesz dostosować jej rozmiar do wielkości kota. Ten rodzaj transportera dla kota nie zajmuje też dużo miejsca w mieszkaniu, co na pewno jest ważne, jeżeli ilość miejsca do przechowywania kocich akcesoriów dla pupila jest ograniczona. Pamiętaj jednak, że noszenie cięższego kota w torbie na ramieniu na dłuższą metę nie będzie zbyt wygodne - ta opcja najlepiej sprawdzi się na krótkich dystansach.

Koszyk do roweru dla wielbicieli jednośladów

Czy bezpieczny transport kota rowerem jest możliwy? Odkąd pojawiły się specjalne akcesoria rowerowe, możesz zdecydować się na przewiezienie kota w ten sposób. Jest to jednak sposób, który pozwala bezpiecznie przewieźć kota, który sprawia większych problemów podczas drogi. Jak wiadomo, koty są różne i może się okazać, że jazda rowerem nie będzie szczególnie komfortowa.

Transporter dla psa zapewni komfort kotu wielkiego formatu

Niektóre rasy kotów są wyjątkowo duże. Maine coon, kot norweski leśny czy nawet kot brytyjski mogą być większe od małego psa. Niektóre koty natomiast, niezależnie od rasy, zmagają się z nadwagą, zwłaszcza w późniejszym wieku. Standardowy, ciasny transporter dla mniejszego kota nie zapewni pupilowi ani wygody, ani bezpieczeństwa. A przecież podróż sama w sobie jest dla kota wielkim, często stresującym wydarzeniem. W takim wypadku polecamy korzystać z transporterów przeznaczonych dla psa. Kiedy kot ma wystarczająco dużo miejsca, przekonanie go do podróży staje się łatwe (lub przynajmniej łatwiejsze). Co ważne, transportery dla psów są powszechnie dostępne, więc każdy sklep oferuje co najmniej kilka modeli.

Bezpieczny transport pupila prostszy niż myślisz

Wyjście z kotem poza znane i bezpieczne otoczenie może być prawdziwym wyzwaniem - zarówno dla kota, jak i dla jego opiekuna. Akcesoria ułatwiające transport zwierząt są ważne, ale równie istotne jest odpowiednie przygotowanie pupila.

Zanim włożysz kota do transportera, kiedy będzie to naprawdę konieczne, spróbuj najpierw oswoić go z nieznanym obiektem. Choć z naszej perspektywy wszystko wydaje się proste, dla kota nie jest oczywiste, co robisz i czemu. Dodatkowe tricki ułatwiające każde wyjście to smaczki - zawsze miej je u swego boku. Smakołyki uspokoją kota i przekonają go, że wyprawa może być całkiem przyjemna. Jeżeli wiesz, że pupil cierpi na chorobę lokomocyjną, skonsultuj się z jego weterynarzem - być może wystarczy tzw. aviomarin dla kota (nigdy nie podawaj kotu ludzkich leków, dla kota są specjalne preparaty, które mu nie zaszkodzą).

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka