środa, 27 kwietnia 2022 12:11

Trudny prezent – co wybrać dla szefa, nauczyciela lub dalekiej rodziny?

Autor Artykuł sponsorowany
Trudny prezent – co wybrać dla szefa, nauczyciela lub dalekiej rodziny?

Wiele osób może mieć problem z wyborem prezentu na różne okazje. Czasami nie znamy zbyt dobrze osoby, którą będziemy obdarowywać. Zdarza się, że prezent musimy wręczyć osobie, z którą mamy czysto profesjonalne relacje. W takich przypadkach szukamy czegoś, co sprawi radość osobie obdarowywanej, ale jednocześnie nie będzie zbyt osobiste i krępujące. Co wybrać na takie okazje?

Wręczanie prezentów powinno być czynnością przyjemną – zarówno dla darczyńcy, jak i obdarowywanego. Kiedy wręczamy upominek bliskiej osobie, to sytuacja jest źródłem pozytywnych emocji i ciepłych uczuć. Jednak w naszej kulturze istnieją też okazje, które wymagają obdarowywania osób, z którymi nie łączą nas głębokie więzi, lub wręcz relacja podtrzymywana jest tylko na stopie zawodowej. Jak wybrnąć z takich sytuacji z klasą?

Prezent dla przełożonego

Często zdarza się, że trzeba obdarować osobę, która jest naszym przełożonym, dyrektorem lub nauczycielem. Poszukiwania takiego podarku mogą być źródłem wielu stresów. Jeśli znamy tę osobę bardzo dobrze i łączą nas przyjazne stosunki, to możemy pozwolić sobie na więcej luzu w doborze upominku. Łatwiej jest także wybrać prezent grupowy. Jednak jeśli chcemy podarować prezent indywidualnie, to dobrym pomysłem będzie wybór bezpiecznych i klasycznych przedmiotów. Rozwiązaniem może być notes. Jednak, jeśli decydujemy się na taki prezent, warto dołożyć starań, aby był to produkt wysokiej jakości, starannie wykonany, o klasycznym i eleganckim designie. Takie są np. notesy Moleskine, które łączą te wszystkie cechy. Taki prezent z pewnością spodoba się obdarowanemu i nie będzie powodował skrępowania podczas wręczania. Jeśli chcemy go bardziej spersonalizować, można pokusić się o stosowną dedykację w środku.

Partner biznesowy

W przypadku osób, z którymi łączą nas relacje biznesowe, wszystko zależy od naszych stosunków. Jeśli obdarowywanym ma być kontrahent, którego nie znamy zbyt dobrze, to również warto postawić na coś niezobowiązującego. Najlepiej wybrać przedmiot, który będzie jednocześnie praktyczny, ale również elegancki. W takim przypadku dobrym pomysłem będzie np. długopis. Niezależnie od tego, ile dana osoba ich ma, zawsze przyda się jeszcze jeden. Szczególnie jeśli będzie się świetnie prezentował i wygodnie układał w dłoni. W takim przypadku także warto zadbać o eleganckie etui, które pomoże odpowiednio zaprezentować upominek.

Dalsza rodzina

Czasami sytuacja wymaga od nas obdarowania dalszej, rzadko spotykanej rodziny. Jeśli są to osoby przyjaźnie nastawione, to radość sprawi im sam gest i pamięć. Jednak nie znaczy to, że nie warto się postarać. Relacje rodzinne, nawet jeśli nie są specjalnie bliskie, należą do sfery osobistej, więc można pozwolić sobie na wybór nieco bardziej personalnego prezentu. Warto też przemyśleć jego wartość i dostosować ją do okazji. Jeśli nie mamy pojęcia co kupić, to pewniakiem zawsze są domowe drobiazgi – elegancka deska do serwowania, komplet filiżanek z pięknej porcelany, czy ozdoba.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje