czwartek, 8 kwietnia 2021 15:21

Trwa inwestycyjny boom w gminie Brzesko. Będzie hala za 50 mln

Autor Mirosław Haładyj
Trwa inwestycyjny boom w gminie Brzesko. Będzie hala za 50 mln

W środę (7 kwietnia) burmistrz Brzeska Tomasz Latocha gościł w Urzędzie Miejskim delegację Grupy CANPACK, której przewodniczył Petr Kubenka, General Menager CANPACK Alu Division Poland.

W spotkaniu uczestniczyli także Robert Budzyn, dyrektor ds. organizacyjnych FPN oraz przedstawiciele kadry kierowniczej – Agnieszka Pudełek i Wojciech Przybyło. Goście przekazali informację o decyzji, na mocy której w Brzesku zostanie wybudowana hala wieczek wyposażona w najnowocześniejszą na świecie linię produkcyjną. Koszt przedsięwzięcia wyniesie 50 milionów dolarów. To kolejna w ciągu roku znacząca inwestycja poczyniona przez firmę w naszym mieście, w którym właśnie zakończyła się budowa hali wieczek „L2019” wartej 16 milionów dolarów. Obecnie Grupa CANPACK to wiodący producent branży opakowań metalowych w Europie, stale umacniający też swą pozycję na rynkach Azji, Afryki i Ameryki Południowej. Moce przerobowe firmy pozwalają na wyprodukowanie 25 miliardów puszek napojowych i miliard opakowań dla przemysłu spożywczego i chemicznego.

Burmistrz Brzeska z satysfakcją komentuje przekazaną mu w środę wiadomość:

Potwierdza się fakt, że Grupa wraca do swoich „korzeni”, bo w Brzesku udało się stworzyć dobry klimat dla inwestycji.

Dodać należy, że niedawno w Jasieniu dobiegła końca budowa Brzeskiego Parku Logistyki – inwestycji, na którą Zasada Trans Spedition wydał 40 milionów złotych.

Inf.: UM Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje