poniedziałek, 26 kwietnia 2021 05:42

Trzymał je w skarpecie.. Prokurator objął go dozorem

Autor Mirosław Haładyj
Trzymał je w skarpecie.. Prokurator objął go dozorem

Zarzuty posiadania środków odurzających oraz zmuszenia funkcjonariusza publicznego do odstąpienia od czynności służbowych usłyszał 20-letni mieszkaniec powiatu suskiego. Mężczyzna został zatrzymany podczas środowej interwencji. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

W godzinach nocnych, policjanci w Makowie Podhalańskim, podjęli interwencję wobec trójki mężczyzn w Białce. W trakcie legitymowania jeden z nich zaczął nerwowo się zachowywać. Wyciągnął z odzieży skarpetkę, którą wyrzucił do trawy, po czym próbował uciec. 20-latek, by zmusić jednego z funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych, kopnął go kilkukrotnie w nogi. Mężczyzna został zatrzymany.

Jak się później okazało w skarpecie, którą odrzucił, znajdowały się środki odurzające w postaci amfetaminy i susz marihuany. W trakcie dalszej kontroli odzieży zatrzymanego policjanci znaleźli jeszcze woreczek strunowy z zawartością suszu.

Po spędzonej nocy w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych 20-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i psychotropowych oraz zmuszenia funkcjonariusza publicznego  do odstąpienia od czynności służbowych.

W środę (21 kwietnia) prokurator na wniosek śledczych objął 20-latka policyjnym dozorem oraz zastosował wobec niego poręczenie majątkowe. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Inf.: KPP Sucha Beskidzka
Foto.: Photo by Ennio Brehm on Unsplash

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje