środa, 23 września 2020 14:50

Tutaj długo nie postoisz. Strażnicy miejscy polują

Autor Emilia Gara
Tutaj długo nie postoisz. Strażnicy miejscy polują

Połowa parkingu przy cmentarzu w Suchej Beskidzkiej służy wyłącznie tym zmotoryzowanym, którzy przyjechali odwiedzić bliskich pochowanych na tej nekropolii. Nieprzestrzeganie tego przepisu może być bardzo kosztowne.

Wytyczony przy ul. Kościelnej parking jest podzielony na dwie części, które rozgranicza brama prowadząca na nekropolię. Stanowiska poniżej bramy, od strony ul. Cmentarnej są przeznaczone wyłącznie dla samochodów osób, które przyjechały zapalić znicze, złożyć kwiaty, czy po prostu pomodlić się nad grobem bliskich, znajomych i przyjaciół. Informuje o tym stosowny znak, ustawiony przy wytyczonych stanowiskach. Z tabliczki umieszczonej pod charakterystyczną literą „P” jednoznacznie wynika kto i przez jaki czas może pozostawić swój pojazd na parkingu.

Niestety, nie wszyscy zwracają uwagę na oznakowanie lub świadomie je bagatelizują. Parking bywa często wykorzystywany przez osoby, które zamiast na nekropolię przyjechały do znajdującego się naprzeciwko niej Zespołu Szkół im. W. Goetla. Kierowcy, którzy nie stosują się do przycmentarnego oznakowania muszą liczyć się z przykrymi konsekwencjami. Parking jest regularnie odwiedzany przez strażników miejskich. Jeśli strażnicy widzą, że ktoś faktycznie odwiedził cmentarz i spędził na grobach dłużej niż godzinę, to odstępują od ukarania. Na pobłażliwość nie mogą jednak liczyć ci, którzy skorzystali z parkingu w innym celu niż wizyta na nekropolii.

Inf. i fot.: UM Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje