poniedziałek, 6 września 2021 09:54

Zakopane: tym razem wielka akcja sprzątania miasta udała się!

Autor Edyta Sowa
Zakopane: tym razem wielka akcja sprzątania miasta udała się!

W piątek 3 września dopisała pogoda i akcja „Sprzątamy Zieloną Małopolskę” tym razem doszła do skutku. Została ona zorganizowana przez Burmistrza Miasta Zakopane w ramach inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, w którą włączyło się wiele gmin i samorządów.

W akcji wziął udział Zastępca Burmistrza Tomasz Filar oraz kilkudziesięciu urzędników i mieszkańców. Posprzątane zostały przede wszystkim okolice Gubałówki, Cyrhli i Olimpu. W ciągu 4 godzin zebrano 60 worków odpadów. Urząd Miasta zapewnił uczestnikom worki, rękawice oraz odbiór i utylizację odpadów.

Celem akcji było zwrócenie uwagi na problem pozostawiania śmieci na terenach rekreacyjnych i turystycznych. Uczestnicy nie tylko posprzątali szczególnie narażone na pozostawianie śmieci zakątki Zakopanego, ale także dali dobry przykład, że warto dbać o swoje najbliższe otoczenie.

Cieszy fakt, że efekty takich akcji edukacyjnych są już widoczne. Rośnie świadomość mieszkańców i turystów, a ilość pozostawianych na terenach zielonych śmieci systematycznie się zmniejsza. Po intensywnym sezonie turystycznym zostały jednak pewne ślady i piątkowa akcja sprzątania okazała się bardzo potrzebna.

info: FB UM Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje