środa, 2 lutego 2022 10:27

Tymbark: Strażacy będą szkolić z pierwszej pomocy. Do OSP trafił nowy sprzęt

Autor Joanna Obajtek
Tymbark: Strażacy będą szkolić z pierwszej pomocy. Do OSP trafił nowy sprzęt

Mieszkańcy gminy już od dziś mogą uczestniczyć w kursie pierwszej pomocy. To kluczowa umiejętność, która ratuje życie. Sprzęt powędrował do OSP.

Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tymbarku otrzymali fantomy i defibrylator. To nowa inwestycja gminy, dzięki której strażacy przejdą kurs pierwszej pomocy, a później sami nauczą jej mieszkańców gminy. Wszystko po to, aby każdy wiedział jak postąpić w sytuacji "zagrożenia życia".

W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Tymbarku, odbyło się przekazanie fantomów do ćwiczeń resuscytacji krążeniowo-oddechowej wraz z treningowym defibrylatorem (AED) oraz kamizelki do zaksztuszeń.

Sprzęt został zakupiony ze środków budżetu Gminy i  będzie dobrą inwestycją dla strażaków z tymbarskiej OSP prowadzących szkolenia dla mieszkańców z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – podkreśla Paweł Ptaszek wójt Gminy.

Zestaw fantomów składa się z trzech manekinów (osoby dorosłej, dziecka i niemowlęcia) które umożliwiają realistyczny trening podstawowych czynności z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej zarazem pokazując różnice w budowie anatomicznej oraz resuscytacji osób w różnym wieku.

W przekazaniu sprzętu dla strażaków uczestniczyli: wójt Paweł Ptaszek, druhowie: Stanisław Przybylski, prezes OSP Tymbark i Tomasz Kaptur, naczelnik jednostki oraz inspektor ds. obronnych , obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego UG Robert Nowak.

Fot. organizatora

Robert Nowak

Limanowa - najnowsze informacje