wtorek, 6 kwietnia 2021 09:47

Uczniowie wrócą do szkół jeszcze przed wakacjami?

Autor Aleksandra Tokarz
Uczniowie wrócą do szkół jeszcze przed wakacjami?

Czy możliwym jest, aby uczniowie wrócili do szkół jeszcze przed wakacjami? Jak stwierdził w rozmowie z Radiem ZET Dariusz Piontkowski, to będzie zależało od rozwoju epidemii. Możliwy termin to kwiecień.

- Powrót do szkół jest uzależniony od sytuacji epidemicznej - mówił Gość Radia ZET. Jak zauważył wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski, istnieje szansa, aby uczniowie wznowili naukę stacjonarną w szkołach jeszcze w tym miesiącu. - Mamy nadzieję, że uczniowie wrócą do szkół być może jeszcze w kwietniu, jeśli to będzie możliwe ze względu na epidemię. Najpóźniej w maju i czerwcu - powiedział Piontkowski.

O powrocie uczniów do szkół będzie można rozmawiać dopiero wtedy, kiedy uda się „opanować epidemię". - Decyzje będą podejmowane pod koniec tego tygodnia, gdy będzie znana liczba zakażeń i prognozy. Decyzję trzeba podjąć odpowiedzialnie, nie można robić tego w ciemno – mówił wiceminister.

W Polsce potwierdzono dziś 8 245 kolejnych zakażeń koronawirusem. Zmarło 60 osób. Liczba nowych zachorowań w przeciągu ostatnich dwóch dni zdecydowanie spadła. Jest to jednak prawdopodobnie efekt świąt Wielkanocnych. - Dane ze świąt są dużo niższe, ale prawdopodobnie było dużo mniej testów. Raczej w połowie tygodnia wyniki mogą być wiarygodne i pokazać, czy tendencja się przełoży - mówił w Radiu ZET Dariusz Piontkowski. Najbliższe 2-3 dni mają być szczytem fali hospitalizacji.

Małopolska. W święta przestrzegaliśmy obostrzeń? Policja ponad 60 razy interweniowała w sprawie parafii
- Tendencja jest niepokojąca, miejsc covidowych w szpitalach w Małopolsce szybko ubywa – mówił wojewoda małopolski. 2-3 najbliższe dni mają być szczytem fali hospitalizacji. W rozmowie z Radiem Kraków odniósł się także do kwestii przestrzegania przez Małopolan obostrzeń w czasie świąt Wielkanocnych.
koronawirus najnowsze informacje

fot. ilustracyjne

Polska

Polska - najnowsze informacje