piątek, 9 lipca 2021 13:50

Urlop – doskonały czas na detoks skóry

Autor Głos 24
Urlop – doskonały czas na detoks skóry

Lato i czas urlopów to najlepszy okres na detoks naszego organizmu. Środowisko, w którym żyjemy sprawia, że w naszym ciele gromadzą się różne szkodliwe substancje. Coraz częściej nękają nas choroby skóry. Pozbyć się ich możemy wykorzystując bogactwo roślin, zwłaszcza z najczystszych ekologicznie obszarów. Urlop z detoksykacją roślinną można zafundować sobie nawet w domu, wybierając sprawdzone preparaty, a najlepiej zacząć ją od detoksu skóry.

Gdy organizm woła o pomoc

Joanna często miała problemy ze skórą. Wysypki, szorstka i spękana skóra, uporczywy świąd skóry to u niej codzienność. Wizyty u dermatologa kończyły się kolejnymi receptami na sterydy, które po kilku tygodniach przestawały być skuteczne, bo organizm się przyzwyczajał. Atopowe zapalenie skóry nawracało. Latem najbardziej przeszkadzały jej jednak pękające pięty. Musiała często odwiedzać podologa, ale problem i tak nawracał. W czasie swojego urlopu postanowiła zafundować sobie detoks ziołowy. Od czasu, jak odkryła zioła z Ałtaju nie musi się już wstydzić swoich stóp, a jej skóra przestała piec i swędzić. Pomogły kąpiele z solą z wyciągiem z pichty syberyjskiej. O odkąd regularnie je stosuje, o problemie może już zapomnieć.

Niezwykłe właściwości syberyjskiej jodły

Dobroczynne właściwości młodych pędów jodły znają chyba wszyscy. Nasze babcie zbierały ją w maju i używały przez cały rok. Jednak wyciąg z jodły syberyjskiej (zwanej pichtą) to prawdziwe bogactwo składników. Młode pędy zawierają substancje, które łagodzą stany zapalne, działają odtruwająco, redukują toksyny i pomagają usuwać je z organizmu. Bardzo skutecznie likwidują bakterie, wirusy i grzyby. Nawet normalizują krążenie krwi i wydzielanie soków trawiennych, wzmagają apetyt, normalizują stężenia cholesterolu i glukozy we krwi i utrzymują prawidłową formułę krwi, zapobiegają zakrzepicy. Przez wieki to dobroczynne działanie pozwalało mieszkańcom Syberii utrzymać zdrowie w doskonałej kondycji. Koncentrat pichtowy zawierając sól morską i ekstrakt z pichty syberyjskiej produkuje Instytut Biolit.

koncentrat pichtowy

Zioła, która pomogą usunąć toksyny w skórze

Detoksykacyjnie na skórę działają też wyciągi z brzozy brodawkowatej (produkt Biolitu pod nazwą Betulan – do kąpieli ciała i stóp). W detoksykacji ogólnej ustroju i odzyskaniu dobrego samopoczucia pomocne będą wyciągi z pąków jodły syberyjskiej (produkt Biolitu pod nazwą: Florenta płyn, Florenta spray, Koncentrat pichty syberyjskiej, Żel pichtowy).

betulan sklep rockler polska

Coraz więcej osób docenia działanie roślin, które nie tylko przywrócą nam zdrowie, ale zadbają też o naszą urodę, przywracając jędrność skóry, likwidując pęknięcia na piętach czy szorstką skórę na łokciach, która często towarzyszy grzybicy skóry. Więcej informacji na temat oczyszczania i naszego zdrowia możemy zdobyć na 51. edycji targów BLIŻEJ ZDROWIA, BLIŻEJ NATURY, które w dniach 28-29 sierpnia odbędą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Warto dodać, że targi te są organizowane od przeszło 25 lat co pół roku (wyjątkiem była pandemia, gdzie odbywały się tylko raz do roku).

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje