czwartek, 27 maja 2021 12:06

Utrudnienia w gminie Zielonki. Linia aglomeracyjna zmienia trasę

Autor Aleksandra Tokarz
Utrudnienia w gminie Zielonki. Linia aglomeracyjna zmienia trasę

Trwa remont drogi powiatowej nr 2133K Maszyce, Smardzowice, Cianowice, Niebyła, Świńczów. W związku z tym, zgodnie z informacjami przekazanymi przez Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie, od 31 maja wystąpią utrudnienia w przejeździe na odcinku od przystanku „Grębynice Mogiełki” do pętli autobusowej „Smardzowice Remiza”. Może nastąpić chwilowe wstrzymanie ruchu dla autobusu linii 267.

Na 4 i 5 czerwca 2021 r. (piątek i sobota) zaplanowane są prace bitumiczne (asfaltowanie warstwy wiążącej), które będą prowadzone przy zamknięciu drogi dla ruchu.  

W tych dniach, w godzinach asfaltowania, linia 267 będzie kursować na trasie skróconej: od Krowodrzy Górki do przystanku „Korzkiew Zamek” po stałej trasie, następnie ul. Podzamcze w Korzwi do parkingu w rejonie szkoły podstawowej, gdzie będzie funkcjonować tymczasowa pętla autobusowa (na parkingu wydzielone jest miejsce dla autobusów (peron z wiatą) wykorzystywane przez autobusy szkolne).

Przystanek „Korzkiew Zamek” będzie przystankiem końcowym. Na tymczasowej pętli na parkingu w rejonie szkoły autobus będzie oczekiwał na czas odjazdu w kierunku Krakowa.

Szczegóły funkcjonowania linii 267 m.in. godziny kursowania na skróconej trasie (kursy poranne i wieczorne będą kursować po stałej trasie), zostaną podane w najbliższym czasie.

Pięć przystanków bez autobusu. Duże zmiany na trasie linii aglomeracyjnej z Krakowa
Kraków wiadomości. W najbliższych dniach duże problemy w dotarciu do Krakowa będą mieli niezmotoryzowani mieszkańcy podkrakowskiej Młynki. Od 27 do 29 maja pięć przystanków przez kilka godzin pozostanie bez jedynego autobusu. Utrudnienia będą mieli też kierowcy.

inf./fot. UG Zielonki

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje