czwartek, 1 lipca 2021 11:15

Utrudnienia w ruchu drogowym na trasie Kraków - Rzeszów. Zamknięty zostanie prawy pas na A4

Autor Norbert Kwiatkowski
Utrudnienia w ruchu drogowym na trasie Kraków - Rzeszów. Zamknięty zostanie prawy pas na A4

Od piątku, 2 lipca na kierowców podróżujących autostradą A4 zarówno w kierunku Rzeszowa, jak i Krakowa czekają utrudnienia. Punktualnie o godzinie 10 zostanie wprowadzony trzeci etap tymczasowej organizacji ruchu na autostradzie w Węgrzcach Wielkich.

Zamknięta zostanie prawa jezdnia autostrady A4 w kierunku Rzeszowa. Ruch poprowadzony zostanie lewą jezdnią w kierunku Krakowa, w układzie pasów ruchu: dwa w kierunku Krakowa i jeden w kierunku Rzeszowa.

Co istotne dla kierowców, obowiązujące prędkości wynosić będą: 60km/h oraz 80 km/h w kierunku Rzeszowa i 80 km/h w kierunku Krakowa.

W ramach prac remontowych wykonawca ma przeprowadzić: remont nawierzchni jezdni, chodników, izolacji przeciwwodnej, ścianek zaplecznych, dylatacji, łożysk obiektów oraz wykonać rozpory żelbetowe na poziomie fundamentów przyczółków. W pierwszej kolejności prace koncentrują się na jezdni wiaduktów, następnie kontynuowane będą od spodu obiektu, ale ta część robót nie będzie już miała wpływu na ruch pojazdów.

Całkowite zakończenie wszystkich robót planowane jest na 13 sierpnia 2021 r.

Orientacyjna lokalizacja inwestycji Kraków - Rzeszów

Utrudnienia na autostradzie A4 nie są niczym nowym. Świetnie sprawę przedstawiła czytelniczka naszego portalu w poniższym artykule.

Armageddon na A4. „To niewyobrażalne, co się dzieje”
Opóźnienia notują autobusy, kierowcy coraz bardziej się irytują. A to dopiero drugi dzień remontu...

Foto: Widoki z kamer oddziału GDDKiA-Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje