czwartek, 6 maja 2021 09:00

Uwaga turyści! Ograniczono ruch na Obidzy

Autor Aleksandra Tokarz
Uwaga turyści! Ograniczono ruch na Obidzy

Turyści, którzy wyruszają na spacery w Obidzy, muszą wziąć pod uwagę niedawno wprowadzone ograniczenia w ruchu. Władze Piwnicznej zdecydowały o zmianie organizacji ruchu na osiedlu Kosarzyska.

- Informujemy o zmianie organizacji ruchu na Obidzy, tzn. o umieszczeniu znaku drogowego pionowego B1 - zakaz ruchu w obu kierunkach. Uprzejmie prosimy o zastosowanie się do umieszczonego znaku oraz o nieparkowanie na obszarze Czerwonej Młaki w miejscu wiat turystycznych – informuje UMiG w Piwnicznej - Zdroju.

Zakaz ruchu w obu kierunkach nie dotyczy mieszkańców Obidzy. Oznacza to, że dotychczasowy postój przy rozwidleniu szlaków jest odtąd niemożliwy.

Takie rozwiązanie jest odezwą na prośby mieszkańców Kosarzysk. Coraz więcej turystów wjeżdżało bowiem samochodami na samą górę, bądź zostawiało pojazdy na drodze, co uniemożliwiało mieszkańcom dojazd do domów.

Nowy Sącz. Zobacz jak we trzech zablokowali pijanego kierowcę [WIDEO]
Funkcjonariusz w czasie wolnym, wraz z dwoma innym kierującymi, udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy audi. Być może dzięki ich szybkiej i zdecydowanej reakcji nie doszło do tragedii na drodze.

fot. UMiG Piwniczna Zdrój

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje