piątek, 3 lipca 2020 11:39

UWAGA! Utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniach ulic Krzeczowska, Poniatowskiego, Trudna i Brzeska

Autor Mirosław Haładyj
UWAGA! Utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniach ulic Krzeczowska, Poniatowskiego, Trudna i Brzeska

Rozpoczęły się prace drogowe zmierzające do wprowadzenia ruchu okrężnego na skrzyżowaniach ulic Krzeczowska, Poniatowskiego, Trudna i Brzeska w Bochni. Nową organizację planuje się wprowadzić do końca lipca br.

Z związku z zawartą umową dot. przebudowy dróg powiatowych oraz gminnych prowadzącej w konsekwencji do wprowadzenia ruchu okrężnego w rejonie tych ulic, drogowcy rozpoczęli prace min. od rozbiórki dotychczasowych wysepek.

W związku z tym mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Ponadto Powiatowy Zarząd Dróg zawiesił ograniczenia ruchu związane z tonażem pojazdów na dojeździe do węzła autostradowego „Bochnia” drogą powiatową nr 1428K Bochnia (ul. Brzeska, ul. Krzeczowska) – Niedzieliska, na odcinku od skrzyżowania ul. Karolina z ul. Krzeczowską.  Znaki zakazu B-18 (zakaz wjazdu samochodów ponad 10 ton) ustawione na dojeździe do węzła autostrady przestają obowiązywać do czasu uruchomienia ruchu okrężnego. Z pewnością wpłynie to na zminimalizowanie utrudnień w ruchu drogowym w związku z prowadzonymi robotami na skrzyżowaniach dróg.

Starostwo powiatowe wraca się z prośbą aby pojazdy, których dotyczyły ograniczenia, kierowały się na węzeł autostradowy A4 w Bochni, drogami powiatowymi 1428K i 1424K z ominięciem skrzyżowań ulic: Krzeczowska, Brzeska, Trudna i Poniatowskiego w Bochni.

– Mam świadomość, że będzie to ciężki czas dla kierowców i użytkowników tych dróg, jednak zwracam się z prośbą do Państwa o cierpliwość i wyrozumiałość. To zadanie jest jednym z kluczowych dla mnie przedsięwzięć, do realizacji którego od początku mojej działalności jako starosta, przykładałem dużą wagę. Jestem przekonany że wprowadzone zmiany przyczynią się do upłynnienia ruchu w tej części miasta

– wyjaśnia starosta Adam Korta.

Fot. i inf.: Starostwo Powiatowe w Bochni

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje