poniedziałek, 22 listopada 2021 16:14

W bocheńskim liceum jest bezpieczniej! Dzięki pilotażowemu rozwiązaniu

Autor Mirosław Haładyj
W bocheńskim liceum jest bezpieczniej! Dzięki pilotażowemu rozwiązaniu

Firma MILOO-ELECTRONICS użyczyła nieodpłatnie I Liceum Ogólnokształcącemu im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni dwa Sterylisy, które służą do dezynfekcji powietrza i sterylizacji powierzchni. Skuteczność technologii zastosowanej w urządzeniach potwierdzili naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego w szpitalach covidowych.

W pokoju nauczycielskim I LO w Bochni działa Sterylis BASIC, który oczyszcza powietrze za pomocą dwóch filtrów i dezynfekuje promieniowaniem UV-C o długość fali 254 nanometrów – najskuteczniejszym w walce z drobnoustrojami. Drugie z użyczonych placówce urządzeń to Sterylis VS o zwiększonej efektywności, który jest dodatkowo wyposażony w generator ozonu. Zapewnia skuteczną sterylizację nawet trudno dostępnych powierzchni w pomieszczeniach i salach lekcyjnych.

-Szkoły i przedszkola coraz częściej stają się ogniskami koronawirusa, a w I LO codziennie przebywa około tysiąca osób

— mówi Jolanta Kruk, dyrektor I LO w Bochni

-Dlatego pilotażowo wdrożyliśmy sprawdzone rozwiązanie produkcji MILOO-ELECTRONICS, które skutecznie podnosi poziom bezpieczeństwa

-kontynuuje dyrektor Kruk

Sterylis pozwala działać prewencyjnie oddziałując na powietrze, jak również szybko sterylizować pomieszczenia, w których przebywały osoby zakażone koronawirusem czy innymi patogenami.

Urządzenia Sterylis mogą pracować w sposób ciągły i całkowicie bezpieczny, kiedy w pomieszczeniach przebywają ludzie. Dzięki tzw. pułapkom świetlnym, z laboratoryjnie zmierzonym poziomem bezpieczeństwa, światło ultrafioletowe pozostaje wewnątrz komory dezynfekcyjnej urządzenia. Tryb ozonowania uruchamiany jest wyłącznie poza godzinami pracy placówki.

Technologię zastosowaną urządzeniach Sterylis, produkowanych przez mieszczącą się w Starym Wiśniczu firmę MILOO-ELECTRONICS, przetestowano niezależnie na oddziałach covidowych szpitali w Bochni i Krakowie. Szczegółowej analizie poddano próbki powietrza, filtry urządzeń oraz maseczki i bezpośrednie otoczenie hospitalizowanych pacjentów. Wyniki potwierdziły, że Sterylis skutecznie niszczy w powietrzu koronawirusa SARS-CoV-2. Zapewnia też ochronę przed innymi patogenami chorobotwórczymi, jak bakterie (w tym odpowiedzialne za zakażenia szpitalne), grzyby, pleśnie, a nawet pierwotniaki i roztocza.

Inf. i foto: Starostwo Powiatowe w Bochnia

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje