wtorek, 11 czerwca 2024 12:17

W całej Polsce zawyją syreny. Policja apeluje

Autor Katarzyna Jamróz
W całej Polsce zawyją syreny. Policja apeluje

W środę (12 czerwca) odbędzie się pogrzeb śp. sierż. Mateusza Sitka, który podczas służby na polsko-białoruskiej granicy został ugodzony nożem. Policja za pośrednictwem mediów społecznościowych zaapelowała o to, by tego dnia w całej Polsce, w samo południe, zabrzmiały syreny radiowozów. Do akcji włączyła się również Państwowa Straż Pożarna.

Nie milkną echa tragicznej śmierci polskiego żołnierza, który we wtorek (28 maja) został ugodzony nożem przez jednego z migrantów na granicy z Białorusią. – Z przykrością informujemy, że 6 czerwca w godzinach popołudniowych w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, otoczony wsparciem rodziny i żołnierzy zmarł ugodzony nożem żołnierz 1 Brygady Pancernej. Pomimo udzielonej pomocy w rejonie bandyckiego ataku na granicy z Białorusią i wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować – poinformowała przed kilkoma dniami 1 Warszawska Brygada Pancerna.

Ostatnie pożegnanie… Z głębokim żalem Rodzina naszego zmarłego żołnierza zawiadamia, że uroczyste pożegnanie śp....

Opublikowany przez 1 Warszawska Brygada Pancerna Piątek, 7 czerwca 2024

Pogrzeb zmarłego żołnierza – zawyją syreny

W związku z tą tragedią polska policja zaapelowała za pośrednictwem mediów społecznościowych o to, by w środę (12 czerwca) w dzień pogrzebu 21-latka, w samo południe w całym kraju, zabrzmiały syreny radiowozów. – Jutro o godz. 12:00 niech w całym kraju zabrzmią syreny naszych radiowozów, na znak czci dla Mateusza i solidarności wszystkich służb mundurowych dbających o bezpieczeństwo polskiej granicy – napisano w komunikacie.

12 czerwca o godz. 11:00 odbędzie się pogrzeb śp. sierż. Mateusza Sitka, który zginął, chroniąc granicy Naszej...

Opublikowany przez Polska Policja Wtorek, 11 czerwca 2024

Do akcji włączyła się również Państwowa Straż Pożarna, która do wzięcia udziału zachęca również Ochotnicze Straże Pożarne. – Wasza obecność będzie dowodem na to, że pamięć o naszych bohaterach jest wieczna – podkreśla organizacja.

🕯️🖤12 czerwca o godz. 11:00, odbędzie się pogrzeb śp. sierż. Mateusza Sitka, który oddał swoje życie w obronie granic...

Opublikowany przez Państwowa Straż Pożarna Wtorek, 11 czerwca 2024

Fot. Ilustracyjne/policja/screen z Facebooka

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka